Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę adwentu (05.12.2021)

4 grudnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz niedziela poświęcona pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zachęcamy do wsparcia duchowego i materialnego dzieł duszpasterskich, ewangelizacyjnych i charytatywnych, łącząc się z naszymi braćmi i siostrami w krajach Europy Wschodniej.

Trwamy w adwentowym czuwaniu na Mszach świętych roratnich codziennie w tygodniu o godz. 6.30. Przed Mszą świętą maryjne Godzinki i koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału, do przynoszenia lampionów, a także do zapalaniu lampionów przy swoich domach o zmroku.

W poniedziałek przeżywamy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w Osieczanach będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00 – po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Drogini Msza święta o godz. 16.00. Po każdej Mszy świętej będzie można otrzymać cudowny medalik Niepokalanej.

Zachęcamy do adwentowej spowiedzi przez cały tydzień rano od godz. 6.00 i przed Mszą świętą wieczorną. Nie zostawiajmy pojednania się z Bogiem na czas przedświąteczny.

Opłatki i świece można zabierać z tyłu kościoła. Składając przy tej okazji ofiarę wspomagamy potrzebujących, zwłaszcza dzieci.

W piątek dzień imienin obchodzi pan Daniel, nasz organista. Słowa serdecznych życzeń kierujemy już dziś, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski w tak ważnej posłudze w parafii. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Pana Organisty w piątek na roratach.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Troskę o kościół w Osieczanach powierzamy rodzinom:  Bogusław i Agata Żyła, Michał i Magdalena Oskwarek, Piotr i Magdalena Panuś, Arkadiusz i Agnieszka Szenfeld, Rafał i Ewa Sumera, Józef i Anna Kasprzyccy, Józef i Kazimiera Skałka. Do posprzątania Kościoła w Drogini prosimy: Adam i Ewelina Piwowarczyk, Artur i Iwona Talaga.

Rodziców dzieci komunijnych będziemy prosili o pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki.

Nie będzie w poniedziałek spotkania przed bierzmowaniem dla klasy VI. Uczniów w tym dniu zapraszamy rano na Roraty.

Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o 11.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *