Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę adwentu (6.12.2020)

5 grudnia 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierając tamtejsze wspólnoty można przez cały najbliższy tydzień złożyć ofiarę do skarbony w bocznej kaplicy.

Trwamy w adwentowym czuwaniu na Mszach świętych roratnich codziennie w tygodniu o godz. 6.30. Przed Mszą świętą maryjne Godzinki i koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału, do przynoszenia lampionów, a także do zapalaniu lampionów przy swoich domach o zmroku.

W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w Osieczanach będą o godz. 6.30 – roraty, o 8.30 i 18.00. W Drogini Msza święta o godz. 16.00. Po Mszy świętej będzie można otrzymać cudowny medalik Niepokalanej.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Zachęcamy do adwentowej spowiedzi przez cały tydzień rano od godz. 6.00 i przed Mszą świętą wieczorną. Nie zostawiajmy pojednania się z Bogiem na czas przedświąteczny.

Msze święte wieczorne poprzedzamy adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15 i modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II.

Opłatki i świece rozprowadzają przedstawiciele Rady Parafialnej przy wejściu do dolnego kościoła. Składając przy tej okazji ofiarę wspomagamy potrzebujących, zwłaszcza dzieci. W tygodniu opłatki i świece można otrzymać w zakrystii.

W czwartek dzień imienin obchodzi pan Daniel, organista. Słowa serdecznych życzeń kierujemy już dziś, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski w tak ważnej posłudze w parafii. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Pana Organisty w czwartek na roratach.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Troskę o kościół w Osieczanach powierzamy rodzinom: Józef i Maria Kaczor, Stefan i Elżbieta Kania, Leszek i Jolanta Tekieli, Elżbieta Podmokły, Mirosław i Anna Banaś, Marek i Barbara Nosal, Stanisław i Barbara Wójtowicz. Do posprzątania kościoła w Drogini prosimy: Andrzej i Anna Płachta, Radosław i Renata Żądło.

Rodziców dzieci komunijnych będziemy prosili o pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki.

Nie będzie w tym tygodniu spotkania przed bierzmowaniem dla klasy VI.

Bądźmy dziś dla siebie dobrzy, przynośmy sobie nawzajem radość, obdarowujmy się życzliwością i dobrem, w każdym małym upominku i drobiazgu zobaczmy wielkie serce – tak jak uczy nas tego dzisiaj święty biskup Mikołaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *