Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim

1 stycznia 2022 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Pierwsza niedziela nowego roku zachęca nas do zawierzenia się Bożej Opatrzności. Uczynimy to za chwilę na adoracji Najświętszego Sakramentu.

W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, która będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań składanych do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która jest przed figurą Matki Bożej w bocznej kaplicy. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Młodzież rozprowadza dziś kredę i kadzidło, przeznaczając ofiary na rekolekcyjne wyjazdy. W Trzech Króli na każdej Mszy świętej poświęcimy kadzidło i kredę, którą można oznaczyć swoje wejście do domu na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, Msza święta wieczorna będzie odprawiona w intencji powołań kapłańskich.

W tym roku odbędzie się w tym dnu tradycyjny Orszak Trzech Króli, który dotrze z trzech stron na Rynek w Myślenicach. Nasza parafia będzie reprezentować króla afrykańskiego Baltazara w niebieskim kolorze. Zapraszamy na Plac Targowy na Dolnym Przedmieściu na godz. 11.15, gdzie zostaną rozdane korony i okolicznościowe śpiewniki oraz będzie można nabyć rekwizyty orszakowe. Z tego miejsca o 11.30 wyruszymy wraz z królem Baltazarem i jego świtą w kierunku myślenickiego Rynku. Podczas Orszaku na myślenickim Rynku Caritas Betania Myślenice organizuje zbiórkę artykułów spożywczych dla ubogich. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do udziału i reprezentowania naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca adoracja i spowiedź od 6.15 rano i 17.15 wieczór. W Drogini spowiedź od 15.30 i Msza święta o godz. 16.00. Msza święta wieczorna – wynagradzająca i w intencji członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i za pomoc w sprzątaniu kościołów. W najbliższym tygodniu do tej pomocy zapraszamy rodziny w kościele w Osieczanach: Grzegorz i Barbara Gubała, Krzysztof i Justyna Chrzanowscy, Bartłomiej i Katarzyna Muniak, Andrzej i Ewa Kobiałka, Jacek i Małgorzata Fijał, Bogdan i Wanda Kęsek, Krzysztof i Anna Budzowscy, Marian i Agata Olesek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Paweł i Justyna Cegielscy, Irena i Stanisław Salawa.

Do zabrania są kalendarze fundacji Małych Stópek, troszczącej się o pomoc dla domów samotnej matki, domów dziecka, hospicjów dla dzieci i podobnych placówek w całej Polsce.

Za tydzień święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *