Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę zwykłą (17.01.2021)

16 stycznia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Od jutra rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, trwający do święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Hasłem towarzyszącym wspólnym modlitwom są słowa: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc.

W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wspomina: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, założyciela Sióstr Sercanek, w czwartek św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę z IV wieku. To również jest Dzień Babci i Dziadka, których w tych dniach odwiedźmy, złóżmy życzenia i za nich się pomódlmy. Za tydzień obchodzona po raz drugi Niedziela Słowa Bożego.

W środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Na Nowennę można składać osobiste prośby i podziękowania do skrzynki umieszczonej przed obrazem.

Z końcem pierwszego semestru swoją praktykę w naszej parafii zakończył ks. diakon Arkadiusz. Jesteśmy mu wdzięczni za jego kilkumiesięczną obecność i pomoc duszpasterską i katechetyczną, głoszone Słowo Boże i spotkania. Stając przed nowymi obowiązkami niech czuje się otoczony naszą modlitwą.

Ponieważ nie zostały zniesione restrykcje epidemiczne i nie zostały zmienione wskazania kurii metropolitalnej, nie organizujemy w tym roku odwiedzin duszpasterskich. W sprawach duszpasterskich i parafialnych pozostaje zawsze możliwość rozmowy w kancelarii parafialnej lub też indywidualnego spotkania.

Są do zabrania kalendarze z informacjami parafialnymi oraz warunkami odpustu, jakie możemy uzyskać w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku św. Józefa.

Za tydzień w niedzielę na prośbę Episkopatu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Andrzej i Renata Horab, Władysław i Anna Horab, Monika Horab, Marek i Małgorzata Malinowscy, Stanisław i Maria Wiśniewscy, Krzysztof i Barbara Żak, Ludwik i Bożena Sukta, Tomasz i Anna Urbanik. W Drogini: Krzysztof i Monika Batko oraz Bolesława Jamróz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *