Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą (29.08.2021)

28 sierpnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Od kilku lat w Kościele obchodzi się w tych dniach ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Ma to być okazja do potwierdzenia naszego powołania do bycia gospodarzami stworzenia, aby podziękować Bogu za wspaniałe dzieło, które Bóg powierzył naszej opiece, błagać o Jego pomoc w ochronie stworzenia, jak i Jego przebaczenie za grzechy popełnione przeciwko światu, w którym żyjemy. Dziękujemy dziś także i my za plony naszej ziemi. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dzisiejsze dziękczynienie przynosząc tak obfite dary.

W środę początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów zapraszamy w tym dniu o godz. 8.00 do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo w nauce. Zachęcamy też do skorzystania w tym tygodniu ze spowiedzi – spowiadamy przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą o godz. 11.30. Wtedy też pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.

Od 1 września Msze święte wieczorne o godz. 18.00.

Przypada w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w Drogini o godz. 16.00, wcześniej możliwość spowiedzi. W Osieczanach na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji powołań. Po Mszy świętej wieczornej modlitwa adoracji prowadzona przez Grupę Uwielbienia. Zachęcamy do tej modlitwy, wtedy również jest możliwość spowiedzi.

W pierwszy piątek adoracja i spowiedź rano od 6.15 i po południu od 17.15. Wieczorem Msza święta o godz. 18.00 w intencji wypominanych w wypominkach rocznych w parafii. Msza święta w Drogini o godz. 16.00, wcześniej możliwość spowiedzi.

W pierwszy piątek miesiąca kancelaria parafialna po południu jest nieczynna

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rano od 6.15 i wieczorem od godz. 17.15 połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Odmówimy też różaniec z rozważaniami poświęconymi Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, w ramach Nowenny Tygodni poprzedzającej beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań do skrzynki przed obrazem.

Sanktuarium myślenickie zaprasza na uroczystości odpustowe, które rozpoczynają się w najbliższy czwartek i potrwają do niedzieli. Szczegółowy program na plakacie.

W przyszłą niedzielę XXIX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek o godz. 9.00. Wyjazd indywidualny.

Caritas archidiecezji krakowskiej zwraca się z prośbą o umożliwienie zbiórki do puszek na leczenie i rehabilitację rodzeństwa Klaudii i Kuby Mistarz z Wierzbanowej. Taka możliwość będzie w przyszłą niedzielę przed kościołem.

W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła: w Osieczanach: Marcin i Małgorzata Siatka, Jan i Barbara Włodarczyk, Stanisław i Bożena Wielowscy, Paweł i Renata Czopek, Paweł i Karolina Kasperek, Adam i Edyta Górka, Aleksander i Katarzyna Modest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *