Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą (30.08.2020)

29 sierpnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Dziś dzień parafialnego dziękczynienia za plony. O godz. 11.30 Msza święta dziękczynna w Osieczanach. Po południu od godz. 17.00 zapraszamy wszystkich na wspólne spotkanie przy altanie. Będzie to czas radosnego dzielenia się tym, co każdy przyniesie na wspólny stół. Osoby chętne do przygotowania spotkania zapraszamy na godz. 16.30. Dziękujemy również za zadbanie o otoczenie kościoła i altany na dzisiejsze Dożynki.

We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W szkole w Osieczanach rozpoczęcie roku dla dzieci klas 1-3 o godz. 8.30, dla uczniów klas 4-8 o godz. 10.00. W szkole w Drogini dzieci rozpoczynają rok szkolny o godz. 9.00. Z uwagi na różne godziny rozpoczęcia roku w szkołach Msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny, na którą zapraszamy uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników Szkół Podstawowych z Osieczan i Drogini będzie wieczorem o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Od 1 września Msze święte wieczorne o godz. 18.00.

We wtorek (1 IX) wspomnienie bł. Bronisławy.

W środę (2 IX) o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

W czwartek (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to też I czwartek miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o potrzebie powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej parafii. O godz. 16.00 Msza święta w Drogini. W Osieczanach od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

W piątek (4 IX) z racji I piątku rano od 6.15 i wieczorem od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi w Osieczanach rano od 6.15 i wieczorem od 17.00. W Drogini spowiedź od 15.30 i o godz. 16.00 Msza święta.

Wieczorna Msza święta w I piątek w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W sobotę (5 IX) pierwsza sobota miesiąca. Rano od godz. 6.15 i wieczorem od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do modlitwy zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę (6 IX) zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą o godz. 11.30. Po Mszy świętej poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

Bóg zapłać za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Bernadetta Burkat, Aleksandra Dudzik, Małgorzata i Jan Cegielscy, Beata i Łukasz Jaworscy, Teresa i Wiesław Panuś, Anna i Józef Jaśkowiec, Jadwiga i Jan Pietrzkiewicz, Sylwia i Damian Liszka. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *