Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą (05.09.2021)

4 września 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

W swoim słowie biskupi zachęcają dziś do podążania śladami kandydatów na ołtarze Matki Elżbiety Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ich beatyfikacja w przyszłą niedzielę w świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie będzie dziękczynieniem za ich święte życie, które ma być dla nas wzorem. W sobotę o godz. 17.15 odmówimy ostatni różaniec w ramach Nowenny przed beatyfikacją kardynała Wyszyńskiego.

W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszy świętej rano i wieczór poświęcimy ziarno do siewu; po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Rozpoczynamy tegoroczne spotkania dla ministrantów i lektorów. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

Dzieci i młodzież chcącą śpiewać w scholi zapraszamy na spotkania w niedzielę o 10.30 do salki w dolnym kościele.

Dziś przed kościołem trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację rodzeństwa Klaudii i Kuby Mistarz z Wierzbanowej.

Caritas Polska zachęca też do wsparcia dotkniętych kryzysem emigracyjnym. Przez tydzień będzie wystawiona puszka z tyłu kościoła na ten cel.

Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie wieńców i darów dożynkowych: Kołu Gospodyń Wiejskich z Osieczan, mieszkańcom Drogini i Banowic oraz wszystkim, którzy wyrazili w ten sposób wdzięczność Bogu za plony w minioną niedzielę.

W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w Osieczanach: Grażyna Jeziorska, Fryderyk i Joanna Czepiel, Milan i Barbara Ruchlewicz, Agata Piwowarczyk, Marek i Małgorzata Nieckarz, Dorota Kwaśniak, Bronisław i Grażyna Pawlak. W Drogini: Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus, Witold i Łucja Szlósarczyk.

Od sierpnia zeszłego roku na cele gospodarcze parafii zostało złożone w kopertach lub przesłane na konto parafialne 55 350 zł i 100 euro od 318 rodzin. Wszystkim, którzy w ten sposób wspierają naszą parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dla dzieci jest nowy numer czasopisma Staś i Mały Gość Niedzielny. Jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony nowym błogosławionym. Zachęcamy wszystkich do korzystania z prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *