Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą (06.09.2020)

5 września 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Dziś I niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rozpoczętego nowego roku szkolnego i katechetycznego.

Witamy w naszej parafii diakona Arkadiusza Litwiniuka z Krakowa. Życzymy, aby dobrze wykorzystał czas przygotowania się do święceń kapłańskich, pomagając w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej; we wtorek na zakończenie uroczysta Msza święta urodzinowa Matki Bożej o godz. 18.00.

We wtorek na Mszy świętej o godz. 7.00 poświęcimy ziarno przeznaczone na siew.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W sobotę dzień wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi.

Rozpoczynamy tegoroczne spotkania parafialne dla ministrantów i lektorów. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

Pan organista zaprasza na pierwszą po przerwie próbę chóru w piątek o godz. 20.00. Zachęcamy także nowe osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnego śpiewania.

W przyszłą niedzielę ksiądz arcybiskup zaprasza na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata” i Msza święta o godz. 11.30. W tym roku wyjazd indywidualny, będzie również transmisja online z klasztoru.

Za tydzień w niedzielę przed kościołem będzie można wesprzeć leczenie chorego Zbigniewa Niechajewicza.

„Bóg zapłać” za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Anna i Krzysztof Włodarczyk, Barbara i Sławomir Klęp, Iwona i Jarosław Janus, Janina Tomal, Maria i Józef Wyrostek, Paulina i Michał Jasieniak, Zofia i Mieczysław Piwowarczyk, Magdalena i Krzysztof Salawa. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *