Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą (12.09.2021)

11 września 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Radujemy się nowymi błogosławionymi kard. Stefanem Wyszyńskim i Matką Różą Czacką. Za świętość ich życia i przykład na dzisiejsze czasy podziękujemy Bogu w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczyna się w Kościele XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Niech będzie on czasem modlitwy i refleksji nad kształtem wychowania w naszej Ojczyźnie i wpatrywaniem się we wzór ojcostwa i wychowawcy w osobie św. Józefa.

W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętego papieża Korneliusza i biskupa Cypriana, męczenników, w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i naszej Ojczyzny.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.

W piątek III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 6.15 i wieczorem o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie wieczornej adoracji procesja eucharystyczna. Zapraszamy do udziału w procesji, zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów i młodzież do poniesienia feretronów. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę świętą młodzież z naszej parafii przygotowującą się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII wraz z rodzicami; po Mszy świętej będzie krótkie spotkanie.

W ubiegłą niedzielę na leczenie i rehabilitację Klaudii i Kuby Mistarz zostało złożone 4710 zł. Rodzice składają gorące podziękowanie za udzieloną pomoc. Msza święta za ofiarodawców zostanie odprawiona 19 października o godz. 16.00 w Drogini.

W przyszłą niedzielę będą kwestować przy kościele przedstawiciele Fundacji „Orla Straż” pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Będzie możliwość rozmowy i wsparcia tego dzieła.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Beata Januszewska, Krzysztof i Klaudia Januszewscy, Urszula Obajtek, Maria Drożdż, Władysław i Celina Domanus, Jakub i Karolina Madej, Janina Horabik.. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tomasz i Barbara Banowscy, Paweł i Monika Banowscy.

Zachęcamy dziś do nabycia specjalnego i pamiątkowego numeru Gościa Niedzielnego poświęconego nowym błogosławionym.

Informacja od pana burmistrza dotycząca konieczności zgłoszenia urządzeń grzewczych oraz zaproszenie do Myślenic na spotkanie z okazji Światowego Dnia Sybiraka są w gablocie przed wejściem.

Dzieci przychodzące na niedzielną Mszę świętą zapraszamy do zakrystii po karteczki z zadaniami z Ewangelii. Rozwiązania przedstawiamy katechetom w szkole na lekcji religii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *