Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 25 niedzielę zwykłą (19.09.2021)

18 września 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Kalendarz liturgiczny wspomina jutro męczenników koreańskich, we wtorek św. Mateusza, apostoła i ewangelistę, w czwartek św. Ojca Pio.

Arcybiskup Marek Jędraszewski ustanowił coroczny Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Będzie od obchodzony w przyszłą niedzielę i powiązany z możliwością wsparcia inicjatyw młodzieżowych w diecezji. Skarbona na ten cel będzie wystawiona z tyłu kościoła.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

W piątek o 8.30 Msza święta z okazji Patronów Szkoły w Osieczanach.

Rozpoczynamy parafialne spotkania przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki o godz. 16.30. W najbliższy poniedziałek będzie spotkanie dla klasy VIII w dolnym kościele. Jeżeli jest też młodzież po klasie VIII, która nie była bierzmowana, a chciałaby przygotować się do tego sakramentu, zapraszamy na to spotkanie.

W przyszłą sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 rodziców i dzieci z klas III, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej będzie krótkie spotkanie.

Dzieci i młodzież chętną do włączenia się w śpiew scholi zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10.30 do salki w dolnym kościele. Pan organista zaprasza również do parafialnego chóru. Próba w piątek o godz. 19.00.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Andrzej i Ewelina Żołędzcy, Józefa Śmigla, Karol i Magdalena Śmigla, Maria Batko, Paweł i Katarzyna Śmigla, Joao i Bernadeta Da Silva Costa, Bogdan i Lidia Kiszka, Łukasz i Paulina Dzidek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Józef i Irena Kęsek, Henryk Tomkiewicz, Piotr i Anna Snopkowscy.

Dzieci przychodzące na niedzielną Mszę świętą zapraszamy do zakrystii po karteczki z zadaniami z Ewangelii. Rozwiązania przedstawiamy katechetom w szkole na lekcji religii.

Jest jeszcze kilka sztuk Gościa Niedzielnego poświęconego nowym błogosławionym.

Dziś kwestują przy kościele przedstawiciele Fundacji „Orla Straż” pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Jest możliwość rozmowy i wsparcia tego dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *