Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 niedzielę zwykłą (26.09.2021)

25 września 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski ustanowił dzisiejszą niedzielę Diecezjalnym Dniem Modlitwy za Młodzież. Inicjatywy młodzieżowe organizowane w dekanacie i w diecezji można dziś wesprzeć ofiarą do skarbonki z tyłu kościoła.

Dziś również przypada 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wraz z całym Kościołem modlimy się by być coraz bardziej świadomi istniejących między ludźmi głębokich wzajemnych powiązań, jako synowie i córki tej samej ziemi, która jest naszym wspólnym domem.

W piątek rozpoczyna się miesiąc październik gromadzący nas na wspólnej modlitwie różańcowej w kościele. Nabożeństwa różańcowe będą w Osieczanach codziennie o godz. 17.15 i po nich Msza święta, w kościele w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30 i po różańcu Msza święta. O prowadzenia modlitwy różańcowej zwyczajem lat ubiegłych prosimy poszczególne grupy parafialne według porządku zamieszczonego w gablocie. Starajmy się też, jak to tylko możliwe, łączyć modlitwę różańcową z Komunią świętą na Mszy, która jest bezpośrednio po różańcu. Dzieci na nabożeństwach będą otrzymywać fragmenty listu adresowanego do Matki Bożej. Zachęcamy do modlitwy w kościele całe rodziny.

Piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Rano od 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po południu spowiedź od godz. 17.00, różaniec o 17.15 i Msza święta wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej wieczornej w pierwszy piątek spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas VIII. W Drogini spowiedź w piątek od godz. 15.00, różaniec i Msza święta.

Dla dzieci szkolnych spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 16.00 do 18.00. Bardzo prosimy także o skorzystanie w miarę możliwości ze spowiedzi w ciągu całego tygodnia rano i wieczorem przed Mszą świętą.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 17.15 różaniec połączony z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza święta. W Drogini Różaniec o godz. 15.30 i Msza święta o 16.00.

W przyszłą niedzielę będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 17.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

I ołtarz: Róże Różańcowe

II ołtarz: Margaretki

III ołtarz: Grupa Uwielbienia

IV ołtarz: Domowy Kościół

V ołtarz: Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

Pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania dla klasy VII będzie jutro o godz. 16.30 w dolnym kościele.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Zachęcamy kolejnych chłopców do włączenia się w służbę przy ołtarzu.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Halina Gubała, Janusz i Dominika Szuba, Mariusz i Agnieszka Nieckarz, Michał i Katarzyna Pękala, Andrzej i Marta Horabik, Szymon i Barbara Domanus, Tomasz i Małgorzata Kępa. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy.

Fundacja „Orla Straż” pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie dziękuje za złożoną w ostatnią niedzielę ofiarę w wysokości 2554 zł i 400 euro.

Jest nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy też do stałej prenumeraty religijnych tygodników. Osoby chętne do coniedzielnego korzystania z prasy katolickiej prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *