Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą (03.10.2021)

2 października 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na procesję różańcową do pięciu ołtarzy. Początek o godz. 17.00 i Msza święta wieczorna o 18.00.

Jak słyszeliśmy od naszych biskupów przyszła niedziela jest XXI Dniem Papieskim, połączonym z kwestą dla uzdolnionej młodzieży. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na ten cel.

Kalendarz liturgiczny wyznacza w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w sobotę bł. Wincentego Kadłubka.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w Osieczanach codziennie o godz. 17.15 i Msza święta o godz. 18.00; w kościele w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30 i po różańcu Msza święta. Starajmy się też, jak to tylko możliwe, łączyć modlitwę różańcową z Komunią świętą na Mszy, która jest bezpośrednio po różańcu. W środę różaniec będzie połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dzieci na nabożeństwach otrzymują fragmenty listu adresowanego do Matki Bożej. Dziękujemy też dzieciom ze szkoły w Osieczanach za pięknie przygotowane różańce, które przyozdobiły nasz plakat różańcowy.

W tym tygodniu różaniec poprowadzi w poniedziałek 1 Róża Kobiet z Banowic, we wtorek 1 Róża Kobiet z Osieczan, w środę 2 Róża Kobiet z Osieczan, w piątek 3 Róża Kobiet z Osieczan, a w sobotę Domowy Kościół.

W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca różaniec i wieczorna Msza święta będzie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej modlitwa uwielbienia z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Ryszard i  Agnieszka Mitan, Aleksandra Solarska, Stanisław i Genowefa Mitan, Marian i Małgorzata Słowik, Stanisław i Emilia Górka, Józef i Halina Słowik, Piotr i Agnieszka Węgreccy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy, Marek i Ewa Malinowscy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Osieczanach zaprasza do współpracy w przygotowaniu archiwum dokumentów i zdjęć z historii Osieczan. Można je przynosić do strażnicy OSP w Osieczanach przez cały październik w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. Szczegóły tej informacji są w gablocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *