Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą (10.10.2021)

9 października 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza niedziela jest XXI Dniem Papieskim, połączonym z kwestą dla uzdolnionej młodzieży. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na ten cel.

Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu wspomina: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską.

Nabożeństwo Różańcowe w Osieczanach jest codziennie o godz. 17.15 i Msza święta o godz. 18.00; w kościele w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30 i po różańcu Msza święta. W środę różaniec będzie połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu różaniec poprowadzi w poniedziałek 1 Róża Kobiet z Drogini, we wtorek 2 Róża Kobiet z Drogini, a w sobotę Grupa Uwielbienia. Dziękujemy za prowadzenie rozważań, jak również za przygotowane ołtarze różańcowe w minioną niedzielę: Różom, Margaretkom, Grupie Uwielbienia, Oazie Rodzin i rodzicom z dziećmi pierwszokomunijnymi.

W piątek III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Rano o godz. 6.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia oraz możliwość spowiedzi. Wieczorem nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 i na zakończenie procesja eucharystyczna, a po niej Msza święta w intencji rodzin. Zapraszamy do włączenia się w procesję w niesieniu feretronów i baldachimu, a dzieci do sypania kwiatków. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania będzie miała klasa VI.

W sobotę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy rodziców dzieci komunijnych. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci z klas III otrzymają różańce.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Marcin i Agnieszka Żyła, Janusz i Joanna Nieckarz, Łukasz i Katarzyna Budziaszek, Jacek i Anna Adamik, Stanisław i Bernadetta Panuś, Maria Wójtowicz. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Mariusz i Anna Dybeł, Halina i Wojciech Banaś.

Kino w Myślenicach zaprasza na film „Fatima”. Najbliższy seans będzie 13 października o godz. 11.00. Kolejne 6 i 7 listopada o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *