Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą (11.10.2020)

10 października 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

 

Obchodzimy dziś XX Dzień Papieski. To dzień, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin i mniejszych miejscowości skupionych w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W kalendarzu liturgicznym we wtorek jest wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W piątek III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Rano o godz. 6.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 i na zakończenie procesja eucharystyczna, a po niej Msza święta. Zapraszamy do włączenia się w procesję w niesieniu feretronów, a dzieci do sypania kwiatków. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.

Trwamy na modlitwie różańcowej w Osieczanach codziennie o godz. 17.15, po różańcu Msza święta, w środę w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Drogini wspólny różaniec i Msza święta jest we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30. Bóg zapłać grupom prowadzącym rozważania i zapraszamy do udziału kolejne w tym tygodniu. Dziękujemy Różom Różańcowym i Margaretkom za przygotowanie ołtarzy i modlitwę podczas procesji różańcowej w ubiegłą niedzielę.

Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w Nowennie Życia (13-22 X). Stosowne teksty są przy wyjściu z kościoła.

We wtorek na spotkanie przed bierzmowaniem o godz. 16.30, różaniec i Mszę świętą zapraszamy uczniów klasy VI.

W sobotę o godz. 10.00 spotkanie oazy młodzieżowej. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty.

W sobotę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy rodziców dzieci komunijnych. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci z klas III otrzymają różańce.

Bóg zapłać za troskę o kościoły w Osieczanach i Drogini i wszystkim za składane ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła w Osieczanach: Jadwiga Mleczek, Małgorzata i Bartłomiej Mleczek, Jolanta i Jan Kępa, Eleonora i Edward Mastalerz, Barbara i Eugeniusz Konieczny, Katarzyna i Bogdan Kęcki, Monika i Jacek Stopka. Sprzątanie kościoła w Drogini: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Maria Jasek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *