Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę adwentu (12.12.2021)

11 grudnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

III niedziela adwentu rozświetla fioletowy kolor szat liturgicznych sprawiając, że stają się jaśniejsze, bardziej pogodne i radosne. To znak, jaki daje nam liturgia, że bliskie jest już przyjście Pana.

Trwamy w adwentowym czuwaniu na Mszach świętych roratnich codziennie w tygodniu o godz. 6.30. Przed Mszą świętą maryjne Godzinki i koronka do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału, do przynoszenia lampionów, a także do zapalaniu lampionów przy swoich domach o zmroku.

Od czwartku na roratach odmawiamy modlitwy Nowenny do Dzieciątka Jezus.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

W piątek III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Rano roraty o godz. 6.30, przed roratami Godzinki i koronka do miłosierdzia Bożego. Wieczorem od godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.30. Jest to dla naszych chorych i pozostających w domach spowiedź przedświąteczna. Prosimy rodziny, by zadbali o swoich domowników, zwłaszcza w podeszłym wieku, aby mogli skorzystać ze spowiedzi. Prosimy zgłosić takie osoby w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wykorzystajmy ten tydzień na skorzystanie z sakramentu pokuty przed świętami. Można to uczynić codziennie rano przed roratami i przed wieczorną Mszą świętą. Dzień spowiedzi przedświątecznej będzie we wtorek 21 grudnia.

W sobotę zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszę świętą o godz. 18.00, po Mszy świętej konferencja i spotkanie. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki na Mszy świętej o godz. 11.30.

Jutro spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy VI o godz. 16.30.

Opłatki i świece można zabierać z tyłu kościoła. Pomyślmy też przy tej okazji o swoich sąsiadach i osobach, które z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła, czy wychodzić z domu. Zanieśmy im świecę Caritas i opłatki z parafii tym bardziej, że zawierają one również życzenia, jakie – jako duszpasterze – składamy przy tej okazji.

Wspominamy w tym tygodniu: św. Łucję – w poniedziałek i św. Jana od Krzyża we wtorek.

Od 15 grudnia zostały ogłoszone nowe limity osób również dla obiektów sakralnych, które wynoszą 30% miejsc w kościele dla osób niezaszczepionych. W dalszym ciągu obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

Przed wejściem do kościoła jest spis kolejnych rodzin z Dąbrowy II i I, a w Drogini z Zalasu i Domów nad Jeziorem które prosimy o zadbanie o kościół na najbliższą niedzielę, święta Bożego Narodzenia i niedziele poświąteczne. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o pomoc w świątecznej dekoracji kościoła: z Osieczan w kościele w Osieczanach, a dzieci z Drogini w kościele w Drogini. Bardzo prosimy, by nie zostawiać tych prac w rękach tylko kilku osób, skoro jest wyznaczonych siedem, czy osiem rodzin. Przygotowanie do świąt wymaga od nas wszystkich większego wysiłku, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za podjęty trud związany także z naszymi parafialnymi świątyniami.

Informacja co do tegorocznych odwiedzin duszpasterskich zostanie ogłoszona w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę przy kościele będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców i uczniów ze szkoły w Osieczanach. Kiermasz organizuje Rada Rodziców z przeznaczeniem zebranych pieniędzy na działalność szkoły.

Do grona lektorów czytających Słowo Boże w czasie liturgii dołączyło wczoraj pięciu chłopców. Wojciechowi, Marcelowi, Tymoteuszowi i dwóm Jakubom życzymy gorliwości i prawdziwego umiłowania Pisma Świętego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *