Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę adwentu GAUDETE (13.12.2020)

12 grudnia 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

III niedziela adwentu rozświetla fioletowy kolor szat liturgicznych sprawiając, że stają się jaśniejsze, bardziej pogodne i radosne. To znak, jaki daje nam liturgia, że bliskie jest już przyjście Pana.

Trwamy w adwentowym czuwaniu na Mszach świętych roratnich codziennie w tygodniu o godz. 6.30. Przed Mszą świętą maryjne Godzinki i koronka do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału, do przynoszenia lampionów, a także do zapalaniu lampionów przy swoich domach o zmroku.

Od środy na roratach odmawiamy modlitwy Nowenny do Dzieciątka Jezus.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W piątek III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Rano roraty o godz. 6.30, przed roratami Godzinki i koronka do miłosierdzia Bożego. Wieczorem od godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.30. Jest to dla naszych chorych i pozostających w domach spowiedź przedświąteczna. Prosimy rodziny, by zadbali o swoich domowników, zwłaszcza w podeszłym wieku, aby mogli skorzystać ze spowiedzi. Prosimy zgłosić takie osoby w zakrystii lub kancelarii parafialnej, jak również gdyby ktoś był nieobecny lub na kwarantannie.

Wykorzystajmy ten tydzień na skorzystanie z sakramentu pokuty przed świętami. Z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie wyznaczonego dnia spowiedzi, ani zaproszonych księży. Nie będzie również spowiedzi w myślenickim sanktuarium. Dlatego w naszej parafii będzie w tym tygodniu codziennie spowiedź rano przed roratami i jeżeli będzie taka potrzeba także po roratach. Po południu w środę, piątek i sobotę wydłużona o godzinę spowiedź, czyli od godz. 16.00 do 18.00. W Drogini będzie można skorzystać ze spowiedzi w tym tygodniu po południu we czwartek od 15.00 do 16.00 i po spowiedzi Msza święta. Wybierzmy więc najbardziej odpowiednią dla siebie porę. Niech o spowiedzi pamiętają również dzieci i młodzież. Zwracajmy też uwagę, by zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

W środę i piątek kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo – ze względu na spowiedź – po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszę świętą o godz. 18.00, po Mszy świętej konferencja i spotkanie. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki; z uwagi na ograniczenia zapraszamy na  Msze świętą: dzieci z Osieczan na 8.30, dzieci z Drogini na 11.30.

Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy po zimowych feriach. Pomoce do indywidualnej formacji kandydatów będą umieszczane na stronie internetowej parafii.

Przedstawiciele Rady Parafialnej rozprowadzają opłatki i świece przy wejściu do dolnego kościoła. Pomyślmy też przy tej okazji o swoich sąsiadach i osobach, które z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła, czy wychodzić z domu. Zanieśmy im świecę Caritas i opłatki z parafii tym bardziej, że zawierają one również życzenia, jakie – jako duszpasterze – składamy przy tej okazji.

Decyzja co do tegorocznych odwiedzin duszpasterskich zostanie ogłoszona w przyszłą niedzielę.

Do posprzątania kościoła w Osieczanach zapraszamy w tym tygodniu rodziny: Bogdan i Marta Wincenciak, Ewelina i Mirosław Kulka, Józef i Katarzyna Mardaus, Paweł i Halina Łętocha, Bartłomiej  i Iwona Gryglak, Tadeusz i Anna Podmokły, Eugeniusz i Lucyna Ryś. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas.

Przed wejściem do kościoła jest już spis kolejnych rodzin, które prosimy o zadbanie o kościół na święta Bożego Narodzenia i w niedziele poświąteczne aż do Nowego Roku. Bardzo prosimy, by nie zostawiać tych prac w rękach tylko kilku osób, skoro jest wyznaczonych siedem rodzin. Przygotowanie do świąt wymaga od nas wszystkich większego wysiłku, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za podjęty trud związany także z naszymi parafialnymi świątyniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *