Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę wielkanocną (18.04.2021)

17 kwietnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie 13 Tydzień Biblijny i jest zachętą do modlitwy Słowem Bożym i poznawania Boga. Zawsze pamiętajmy, że aby zrozumieć Pismo Święte trzeba je przede wszystkim czytać.

Rozpoczęliśmy spotkania z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. W tym tygodniu zapraszamy na próbę dzieci ze szkoły w Osieczanach: w poniedziałek na godz. 16.30 i we wtorek na godz. 17.00. Dzieci z Drogini: we wtorek na godz. 17.30 i w czwartek na godz. 16.30.

W tym tygodniu w piątek przeżywamy uroczystość patrona naszej parafii i Ojczyzny św. Wojciecha, biskupa i męczennika. To czas naszej wdzięczności wobec Jego wstawiennictwa u Boga za naszą parafialną wspólnotę. Uroczystości odpustowe odbędą się w piątek: Msza święta w kościele w Osieczanach będzie o godz. 7.00 i 8.30, zaś w Drogini o godz. 18.00 sumę odpustową odprawi ksiądz kustosz myślenickiego sanktuarium i poprowadzi procesję eucharystyczną. Z tej racji nie będzie w piątek wieczorem Mszy świętej w kościele w Osieczanach. W najbliższą niedzielę suma odpustowa ku czci św. Wojciecha z procesją w Osieczanach będzie o godz. 11.30. Odprawi ją wraz z modlitwą za całą parafię dziekan dekanatu chrzanowskiego. Mimo przedłużonych do 25 kwietnia ograniczeń i limitów w kościele zapraszamy do świętowania w tym dniu, podjęcia posług w czasie procesji i wspólnej modlitwy.

O przygotowanie kościołów do odpustu prosimy następujące rodziny: w Osieczanach: Andrzej i Jadwiga Frosztęga, Tomasz i Katarzyna Wójtowicz, Agata i Renata Wójtowicz, Monika Włoch, Piotr i Małgorzata Bartosz, Anna i Michał Batko, Anna i Michał Pilch, Katarzyna i Grzegorz Zięba, Kinga i Jacek Kanior, Anna i Sławomir Górni. W Drogini: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Adam i Anna Gdula.

Dla dzieci jest przygotowany specjalny numer Małego Przewodnika Katolickiego o św. Wojciechu. Można go zabrać do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *