Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą (24.01.2021)

23 stycznia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka, jako dzień podkreślenia znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, w czasie której mówi do nas Bóg.

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek wspomnienie biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu. Polecajmy w tym dniu w modlitwie księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który od czterech lat jest pasterzem kościoła krakowskiego.

W środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

Są do zabrania kalendarze z informacjami parafialnymi oraz warunkami odpustu, jakie możemy uzyskać w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku św. Józefa.

Do skarbony z tyłu kościoła można złożyć dziś ofiarę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające przez trzy kolejne niedziele Wielki Post. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 11.30 do Mszy świętej wieczornej. Na zakończenie adoracji o godz. 17.30 będą nieszpory. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o włączenie się w to nabożeństwo. Porządek wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom naszej parafii, również za ofiary przekazywane w kopertach i na parafialne konto. Dużą pomocą i ofiarą na rzecz parafii jest także troska o nasze świątynie w Osieczanach i Drogini. Zwracamy się z prośbą o to w najbliższych tygodniach do mieszkańców Od Zarabia. Porządek rodzin jest wywieszony w gablocie. Gdyby któraś rodzina nie była tam wymieniona, prosimy o pomoc w kościele w jedną z podanych sobót. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Alicja Piekarz, Elżbieta Olesek, Janusz i Danuta Filuciak, Jarosław i Jolanta Dąbrowscy, Małgorzata Łętocha, Barbara Łętocha, Janusz i Ewelina Skałka. W Drogini: Stefan i Krystyna Światłoń, Paweł i Kamila Włodarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *