Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą (24.10.2021)

23 października 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Niedziela Misyjna, którą dziś przeżywamy to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. To wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga. Intencję misji i misjonarzy polecimy Bogu w czasie dzisiejszej modlitwy różańcowej.

W czwartek przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele w Osieczanach codziennie o 17.15, a w kościele w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30. Po nabożeństwach Msza święta. W środę różaniec będzie połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzieci, które przychodząc na nabożeństwa „pisały” list do Matki Bożej prosimy o przyniesienie tych listów w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.30.

W tym tygodniu różaniec poprowadzi jutro Róża Ojców, a w sobotę dzieci i młodzież ze Służby Liturgicznej i Oazy.

W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kaplicy można składać tradycyjne „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny. Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszami świętymi do południa oraz będzie odprawiana poranna Msza święta w pierwszą sobotę miesiąca. Za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić w czasie modlitwy na cmentarzu 1 i 2 listopada oraz przez cały tydzień przed każdą Mszą świętą. Przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych skorzystajmy w tym tygodniu ze spowiedzi, aby ofiarować za zmarłych Komunię świętą. Zadbajmy też o porządek na cmentarzu przy grobach naszych bliskich.

Młodzież z klasy VIII przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami prosimy w tym roku o przygotowanie kaplicy cmentarnej i cmentarza na nadchodzące święta. Zapraszamy do tej pracy w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania będzie miała klasa VII.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za kwiaty przekazane do ozdobienia kościoła. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy: Jerzy i Lucyna Bieś, Bogusław i Monika Trybała, Stanisław i Jolanta Balińscy, Bogusław i Joanna Lenart, Józef i Stanisława Żyła, Krzysztof i Justyna Żyła. W Drogini: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli, Bartłomiej i Paulina Tokarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *