Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą (25.10.2020)

24 października 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

W środę jest święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Rozpoczynamy ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. W Osieczanach codziennie o godz. 17.15, w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tę wspólną modlitwę włączali się przez cały miesiąc.

We wtorek na spotkanie przed bierzmowaniem o godz. 16.30, różaniec i Mszę świętą zapraszamy uczniów klasy VII.

Przyszła niedziela to uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu będą odprawione w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini. O godz. 11.15 rozpoczniemy procesję na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie na cmentarzu Msza święta. Ostatnia Msza święta w tym dniu w kościele będzie o godz. 15.00.

2 listopada w Dzień Zaduszny Msze święte będą w kościele w Osieczanach o godz. 7.00 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Dodatkowo będą Msze święte na cmentarzu: w Osieczanach o godz. 9.00 i na cmentarzu w Drogini o godz. 11.00.

W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kaplicy można składać tradycyjne „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny. Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedziele przed Mszami świętymi do południa oraz jest odprawiana Msza święta wieczorna co miesiąc w pierwszy piątek miesiąca. Za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić w czasie modlitwy na cmentarzu 1 i 2 listopada oraz przez cały tydzień przed każdą Mszą świętą.

Przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych skorzystajmy ze spowiedzi, aby ofiarować za zmarłych Komunię świętą. Zadbajmy też o porządek na cmentarzu przy grobach naszych bliskich.

Prosimy też o posprzątanie miejsca przy grobowcu księży i krzyżu:

 1. Małgorzata i Wojciech Mitan
 2. Agata i Jacek Lesiński
 3. Ewa i Mariusz Gruchacz
 4. Krzysztof i Renata Zięba
 5. Józef i Małgorzata Druzgała
 6. Kazimierz i Grażyna Maślerz
 7. Paweł i Katarzyna Batko

oraz kaplicy na cmentarzu:

 1. Wojciech i Beata Frosztęga
 2. Wojciech i Maria Włodarczyk
 3. Marcin i Anna Skoczylas
 4. Czesław i Zofia Per
 5. Stanisław i Barbara Wyrostek
 6. Krzysztof Bochenek
 7. Michał i Marzena Ślusarczyk

O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziny:

 1. Daniel i Katarzyna Żuławińscy
 2. Stanisław i Bogumiła Stasiak
 3. Antoni Mastalerz
 4. Andrzej i Katarzyna Maślerz
 5. Tadeusz i Janina Nosal
 6. Sławomir i Teresa Szczepkowscy
 7. Paweł i Monika Wójcik

Do posprzątania kościoła w Drogini prosimy:

 1. Stanisław i Krystyna Zembala
 2. Paweł i Halina Mleczek

Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogą ofiarnie w przygotowaniu kościołów i cmentarza na nadchodzące uroczystości. Dziękujemy również za kwiaty przekazane do ozdobienia kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *