Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą (31.10.2021)

30 października 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Kończymy tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym i innym grupom prowadzącym rozważania, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy włączali się we wspólny różaniec w Osieczanach i w Drogini. Ufamy w moc modlitwy różańcowej i w to, że Pan Bóg wysłucha naszych próśb. Na ostatnie nabożeństwo zapraszamy dziś o 17.15.

Przed nami jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych i wtorkowy Dzień Zaduszny. Msze święte jutro w kościele w Osieczanach przed południem o godz. 7.00 i 8.30, o godz. 11.30 będzie na cmentarzu procesja żałobna za zmarłych i po procesji na cmentarzu Msza święta. Wieczorem o godz. 17.15 w kościele różaniec za zmarłych i Msza święta o godz. 18.00 za zmarłych parafian. W Drogini Msza święta o godz. 10.00.

We wtorek w Dzień Zaduszny Msze święte w Osieczanach będą o godz. 7.00 i 18.00, wcześniej  o godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych; w Drogini Msza święta o godz. 16.00. Będą również Msze święte na cmentarzu: w Osieczanach o godz. 9.00, w Drogini o godz. 11.00. Przed każdą Mszą świętą modlitwa wypominkowa za zmarłych.

Naszej zadumie nad rzeczami ostatecznymi niech towarzyszy duch radości świętych i modlitwa za pokutujących. Ofiarujmy za zmarłych odpusty, które przez nawiedzenie cmentarza, modlitwę i Komunię świętą można było zyskiwać zwykle od 1 do 8 listopada, decyzją Stolicy Apostolskiej mogą być również w tym roku przeniesione na inne wybrane osiem dni tego miesiąca.

Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedziele przed Mszami świętymi do południa oraz będzie odprawiana Msza święta poranna co miesiąc w pierwszą sobotę miesiąca. Za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić przez cały najbliższy tydzień przed każdą Mszą świętą.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do składania indywidualnych próśb i podziękowań do Matki Bożej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa. Od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne. Msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji powołań kapłańskich oraz za kapłanów żyjących i zmarłych, którzy pracowali w naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia. W Drogini Msza święta o godz. 16.00, przed Mszą świętą od godz. 15.30 spowiedź.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15 i 17.15 i w tym czasie okazja do spowiedzi. W Drogini spowiedź od 15.30 i Msza święta o godz. 16.00. Msza wieczorna o godz. 18.00 w pierwszy piątek jest Mszą świętą wynagradzającą Sercu Jezusa oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy świętej spotkanie dla klasy VIII.

Kancelaria parafialna w pierwszy piątek po południu jest nieczynna.

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15 i poranna Msza święta w intencji wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Wieczorem o godz. 17.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP zapraszamy szczególnie Róże Żywego Różańca.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie i za ofiarowane do kościoła i na cmentarz kwiaty. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, również te, które złożone zostały przy okazji wypominków. Dziękujemy młodzieży z klasy VIII i ich rodzicom za posprzątanie kaplicy na cmentarzu i przygotowanie cmentarza na jutrzejszą uroczystość. „Bóg zapłać” również tym, którzy opiekują się cmentarzem wojennym w Drogini.

W tym tygodniu o posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziny: Agnieszka i Marcin Tyrpa, Bogumił Kęsek, Zofia i Stanisław Kęsek, Katarzyna Kęsek, Joanna i Stanisław Moryc, Gabriela i Mateusz Nosal, Zuzanna i Wiesław Bałuccy. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Kamil i Irena Sobczak, Wojciech i Teresa Banowscy, Marek i Katarzyna Ćwierz.

W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną oraz Krąg Rodzin, na plebanii o godz. 14.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *