Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą (8.11.2020)

7 listopada 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Już po raz dwunasty Kościół w Polsce modli się i wspiera chrześcijan, którzy w swoich ojczyznach doświadczają dyskryminacji i prześladowania ze względu na wiarę w Chrystusa.

Dziś o godz. 17.15 zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami za zmarłych na zakończenie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

Kalendarz liturgiczny wspomina w tych tygodniu: jutro rocznicę poświęcenia Bazyliki rzymskiej na Lateranie, głównej świątyni całego Kościoła, we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w środę św. Marcina z Tours, biskupa, w czwartek św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, w piątek pierwszych męczenników Polski.

W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta w intencji Ojczyzny będzie wieczorem, poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Przypominamy, że przed każdą Mszą świętą wieczorną jest adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do św. Jana Pawła II. Modlimy się za Ojczyznę i za Kościół w Polsce. Zapraszamy do modlitwy i adoracji.

Od wczoraj rząd wprowadził kolejne ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać w kościele: dla kościoła w Osieczanach jest to 60 osób, w Drogini 15 osób. W dni powszednie z pewnością ten limit nie zostanie przekroczony, dlatego zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach świętych i Komunii świętej w tygodniu. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zachowujmy wskazania związane ze stanem epidemii.

Również sobotnia Msza święta wieczorna jest odprawiana jako Msza święta niedzielna, dlatego ci, którzy w niej uczestniczą w pełni wypełniają obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Przypominamy że dla tych, którzy z powodu ograniczeń nie uczestniczą w niedzielnej Mszy świętej ksiądz arcybiskup udzielił dyspensy, to znaczy nieobecność na Mszy świętej nie jest grzechem. Przypominamy też o transmisji Mszy świętej z naszego kościoła na naszej stronie internetowej i na Facebooku w każdą niedzielę o godz. 11.30.

Od dzisiaj przez kolejne niedziele listopada – jeżeli pogoda na to pozwoli – będzie dodatkowa Msza święta na cmentarzu o godz. 15.00.

Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej w osiem dowolnych dni listopada możemy ofiarować odpust za zmarłych, nawiedzając cmentarz, przyjmując Komunię świętą i modląc się w intencjach Ojca Świętego. Osoby chore  i te, które nie mogą opuszczać swoich domów mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych także przez duchową łączność z nawiedzającymi cmentarze i spełniając pozostałe warunki odpustu wtedy, kiedy będzie to dla nich możliwe.

W tym miesiącu nie będzie spotkań z bierzmowanymi, natomiast prosimy, by kandydaci zapoznali się z informacjami, które są zamieszczone dla nich na stronie internetowej, tak, aby przygotowanie do tego sakramentu było mimo wszystko kontynuowane.

W sobotę na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, również te, które złożone zostały przy okazji wypominków. Od dzisiejszej niedzieli modlimy się za tegorocznych wypominanych zmarłych, gdyby były zauważone nieścisłości, proszę dać znać.

O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Barbara Kępa, Mateusz i Kinga Kępa, Stanisław i Jolanta Popek, Jan i Józefa Podmokły, Tomasz i Katarzyna Ćwiertniewicz, Andrzej i Kazimiera Dąbrowscy, Tadeusz i Małgorzata Gogól. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Krzysztof i Grażyna Krupa, Adam i Ewelina Piwowarczyk. „Bóg zapłać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *