Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą (14.11.2021)

13 listopada 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: «Ubogich zawsze macie u siebie». Papież Franciszek napisał, że jest to zaproszenie, aby nigdy nie stracić z oczu darowanej okazji do czynienia dobra. Ofiary do puszki przed kościołem będą przekazane na charytatywne cele diecezji i parafii.

W środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafał Kalinowskiego. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

W piątek III piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Rano o godz. 6.15 i wieczorem o 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia oraz możliwość spowiedzi. Msza święta o godz. 18.00 w intencji rodzin. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.30. Jeżeli są nowe osoby, prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.

W poniedziałek o godz. 16.30 w dolnym kościele spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania będzie miała klasa VIII.

W sobotę po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III.

W tym tygodniu o posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziny: Wiesława Talaga, Gabriela i Łukasz Talaga, Karolina i Dariusz Talaga, Aleksandra i Grzegorz Rapacz, Jadwiga Krupa, Renata i Sebastian Gołdon, Barbara i Roman Skóra, Natalia i Piotr Kurowscy, Stanisława i Zbigniew Dudzik. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Maria Jasek, Mirosław i Anna Zapała, Marek i Iwona Krupa.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował Apel w sprawie pomocy migrantom. Prosi o modlitwę o pokój na wschodniej granicy i o kwestę w przyszłą niedzielę na ten cel.

Jest możliwość zorganizowania pielgrzymki do Torunia na 30 lecie powstania Radia Maryja z nawiedzeniem również innych sanktuariów. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.

Dziś o 14.30 na plebani spotkanie Rady Parafialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *