Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą (15.11.2020)

14 listopada 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

W dzisiejszą niedzielę przypada IV Światowy Dzień Ubogich, którego głównym przesłaniem są słowa: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Papież Franciszek napisał w Orędziu: Wyciąganie ręki pozwala odkryć przede wszystkim temu, który to robi, że istnieje w nas zdolność do wykonywania gestów, które nadają życiu sens. To znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności i miłości. Nie jest to jakaś opcjonalna zachęta, ale warunek autentyczności wiary, którą wyznajemy.

Dziś i przez kolejne niedziele listopada – jeżeli pogoda na to pozwoli – będzie dodatkowa Msza święta na cmentarzu o godz. 15.00.

We wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W piątek III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Rano o godz. 6.15 i wieczór o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą świętą rano i wieczór możliwość spowiedzi. Wieczorna Msza święta jest sprawowana w intencji rodzin. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30. Jeżeli są nowe osoby lub ktoś jest nieobecny, prosimy to zgłosić.

W sobotę przypada dzień imienin pana kościelnego Janusza. Naszą modlitwą wyrazimy wdzięczność za jego nieocenioną i gorliwą posługę w naszej parafii, prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże podczas Mszy świętej w tym dniu rano i wieczorem.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy świętej o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

Do końca listopada obowiązują nas obostrzenia związane z epidemią. Pamiętajmy o nich przychodząc na modlitwę do kościoła.

W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Parafialną na spotkanie na plebanii o godz. 16.30.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Troskę o kościół w Osieczanach powierzamy rodzinom: Antoni i Danuta Topol, Andrzej i Irena Funek, Tadeusz i Irena Kępa, Adam i Władysława Kowal, Roman i Zofia Pawłowscy, Czesław i Zofia Marcinek oraz Grzegorz i Magdalena Janczyk. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jan i Lucyna Rogowiec, Artur i Iwona Talaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *