Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę adwentu (20.12.2020)

19 grudnia 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Ostatnie dni tegorocznego adwentu przeżyjmy w trosce o duchowe  przygotowanie się do świąt, niech pomogą nam w tym spowiedź, ostatnie dni rorat i nowenna do Dzieciątka Jezus. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za udział w tym porannym czuwaniu adwentowym na modlitwie, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy scholi i służbie liturgicznej. Ostatnie roraty w czwartek rano.

Będzie jeszcze okazja do spowiedzi w naszej parafii do czwartku przy okazji Mszy świętych, zarówno rano, jak i w środę po południu. W Wigilię spowiedź do godz. 9.00.

Są jeszcze opłatki i świece Caritas. Zadbajmy o tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła, zanieśmy im opłatki i świece wraz z życzeniami z parafii.

Dzień Wigilii Bożego Narodzenia w czwartek przeżyjmy w duchu wdzięczności za rodzinę i bliskich, z którymi będziemy się łamać opłatkiem, składać sobie życzenia i wspólnie śpiewać kolędy. Odczytajmy na początku wieczerzy wigilijnej fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa, odmówmy wspólną modlitwę, spożyjmy uroczysty posiłek. Zadbajmy o atmosferę ciepła i życzliwości, która płynie z wiary w obecność Jezusa przychodzącego do nas.

O północy w Osieczanach uroczysta Msza święta – Pasterka. W Drogini o godz. 21.30. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – drugi dzień Świąt i wspomnienie męczeństwa św. Szczepana. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu tradycyjnie święci się owies. Będzie również Msza święta wieczorna o godz. 18.00. Składka przeznaczona zostanie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Przypominamy, że nie zmieniły się obostrzenia związane z ilością osób w kościele. Mimo tak wielkich świąt jesteśmy zobowiązani do respektowania tych przepisów. Proszę to wziąć pod rozsądną uwagę. Przypominamy też, że obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej; nie mamy więc grzechu związanego z niewypełnieniem tego obowiązku. Tym bardziej zachęcamy do nawiedzania kościoła i udziału we Mszy świętej także w dni poświąteczne, zwłaszcza, że trwać będzie oktawa Bożego Narodzenia. Osoby chore i niewychodzące z domu, które chciałyby przyjąć w tych dniach Komunię świętą prosimy o kontakt z szafarzami: panem Stanisławem i panem Piotrem.

Przyszła niedziela jest świętem Najświętszej Rodziny oraz uczczeniem św. Jana apostoła i ewangelisty. Po każdej Mszy świętej będzie można podejść rodzinami do indywidualnego błogosławieństwa.

Zgodnie z decyzją przekazaną przez Kurię Metropolitalną w Krakowie nie organizujemy w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Od poniedziałku po świętach, czyli od 28 grudnia do uroczystości Trzech Króli na każdej Mszy świętej będziemy się modlić i udzielać błogosławieństwa rodzinom naszej parafii oraz święcić przyniesioną wodę na pokropienie domów i obejścia. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli odwiedziny parafian odbyłyby się w okresie po feriach zimowych, jeżeli nie będzie takiej możliwości – zostaną odłożone na kolejny rok.

Prosimy bardzo kolejne rodziny o zaangażowanie się w przygotowanie kościoła do Bożego Narodzenia: rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie szopki i przystrojenie kościoła jutro od godz. 16.00, przystrojenie figury Matki Bożej Szkaplerznej: Jan i Dorota Sukta, Robert i Bernadetta Ogiela, Jacek i Celina Kula, Robert i Dorota Podgórni, Wiesław i Beata Sukta, Stanisław i Renata Maślerz, Jerzy i Maria Mróz, figury św. Floriana: Jacek i Agnieszka Krupa, Stanisław i Barbara Kubaccy, Anna Zapała, Danuta Kępa, Jan  i Maria Olesek, Mariusz i Ewa Woźnica, Jarosław i Małgorzata Cienkosz, przybranie i oświetlenie krzyża misyjnego: Irena Kulka, Marian i Danuta Trytko, Stanisław i Bronisława Salawa, Stefan i Maria Jędrzejak, Irena i Robert Stefan, Agnieszka Horab, Janusz i Zofia Talaga.

W wigilię rano prosimy o posprzątanie kościoła w Osieczanach: Andrzej i Halina Popek, Grzegorz i Marta Popek, Stanisław i Irena Piekarz, Maria Kasprzycka, Jacek i Marzena Bała, Marian i Anna Maślerz, Dionizy i Barbara Pilch, Wojciech i Beata Frosztęga, Marcin i Anna Skoczylas, Wojciech i Maria Włodarczyk, Czesław i Zofia Per, Stanisław i Barbara Wyrostek, Krzysztof Bochenek, Michał i Marzena Ślusarczyk. Przy tej okazji dziękujemy panu kościelnemu za solidną koordynację wszystkich porządków w kościele i wokół kościoła.

W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła przed świętami: Łukasz i Joanna Urbańscy oraz Stanisław i Maria Mazur. O przygotowanie szopki i choinek: Anna Śmigla, Stefan Danuta Banowscy, Tomasz i Barbara Banowscy, Jan i Maria Dróżdż, Paweł i Monika Banowscy.

Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy kościele.

Każdej i każdemu z Was życzymy głębokiego przeżycia wigilijnego wieczoru w duchu miłości, pojednania, ciepłych słów i radości. Niech przychodzący i oczekiwany przez cały adwent Jezus uczyni ten wigilijny wieczór prawdziwym spotkaniem z Emmanuelem – Bogiem z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *