Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę wielkanocną (25.04.2021)

24 kwietnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Święto całej parafii jest zawsze okazją do podziękowania za każdą i każdego z Was, którzy tworzycie tę wspólnotę i dzisiaj jesteście tutaj lub w swoich domach, dziękując Panu Bogu i św. Wojciechowi za wiarę. Dziękujemy, że towarzyszyli nam w tej modlitwie dzisiaj ksiądz dziekan dekanatu chrzanowskiego Roman Sławeński, a w piątek w sam dzień naszego patrona ksiądz kustosz myślenickiego sanktuarium ks. Zdzisław Balon.

W przyszłą niedzielę odprawimy Msze święte pierwszokomunijne. Dla dzieci z Osieczan o godz. 8.30, dla dzieci ze szkoły w Drogini o godz. 11.30. W górnym kościele ze względu na limit będą TYLKO dzieci i rodzice. Pozostałych uczestników Mszy świętej prosimy o pozostanie wokół kościoła. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00 dla Osieczan i o 11.00 dla Drogini.

Spotkania dla dzieci komunijnych będą w tym tygodniu w poniedziałek o 16.30 dla szkoły w Osieczanach i w czwartek o 16.30 dla szkoły w Drogini.

W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza święta w Osieczanach o godz. 16.00.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do skrzynki przed obrazem można składać osobiste podziękowania i prośby.

W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W piątek po Mszy świętej wieczornej rozpoczęcie nabożeństw majowych. Litanię ku czci Matki Bożej odśpiewamy o godz. 17.30 i zakończymy procesją. Po procesji Msza święta.

Nabożeństwa majowe będą w kościele w Osieczanach codziennie przez cały maj o godz. 17.30; po nabożeństwie wieczorna Msza święta. W Drogini Msza święta z nabożeństwem majowym będzie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rano wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 6.15. Wieczorem o godz. 17.15 odmówimy Różaniec fatimski i odśpiewamy Litanię Loretańską.

W tym tygodniu o kościół w Osieczanach zadbają rodzice dzieci komunijnych. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc, także w otoczeniu kościoła. W Drogini: Maria Jasek, Mirosław i Anna Zapała, Marek i Iwona Krupa.

Niech w tym tygodniu towarzyszy nam wszystkim modlitwa za dzieci komunijne i ich rodziny. Przeżywając również od dziś tydzień modlitw o powołania pamiętajmy o młodych dziewczętach i chłopcach, w których jest pragnienie służenia Panu Bogu. O powołania kapłańskie pomodlimy się na Mszy świętej rano w środę, o powołania zakonne rano w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *