Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną (01.05.2021)

1 maja 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś dzień Pierwszej Komunii świętej dzieci. To wielka radość, że w sercach naszych młodziutkich parafian zagościł Pan Jezus. Bóg zapłać rodzicom i bliskim dzieci za ich towarzyszenie przez cały rok w przygotowaniach. Dziękuję pani katechetce Agacie za prowadzoną katechezę i pomoc w dzisiejszych uroczystościach. Dziękuję rodzicom za przekazaną na parafię ofiarę oraz ornat Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na ich Biały Tydzień codziennie (także jutro) na godz. 17.30. Będzie nabożeństwo majowe i Msza święta.

Jutro 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte będą jak w każdą niedzielę. W intencji Ojczyzny będzie odprawiona Msza święta o godz. 11.30.

We wtorek wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Dziękujemy przy tej okazji OSP w Osieczanach i OSP w Drogini za ich zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej i czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców. Mszę świętą w intencji strażaków naszej parafii odprawimy w tym dniu w Drogini o godz. 16.00.

W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, który patronuje świeckim szafarzom Komunii świętej. Otaczamy naszą modlitwą pana Stanisława i pana Piotra, którzy tę posługę pełnią w naszej parafii.

W czwartek – pierwszy miesiąca na Mszy świętej wieczornej podejmiemy intencję powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W Drogini o godz. 16.00 Msza święta i nabożeństwo majowe, wcześniej od 15.30 spowiedź.

Piątek – pierwszy miesiąca. rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. Po południu spowiedź od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta w intencji wypominanych w wypominkach rocznych. W Drogini Msza święta w piątek o godz. 16.00 i nabożeństwo majowe. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30.

W pierwszy piątek miesiąca kancelaria po południu jest nieczynna.

W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym dniu klerycy naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu.

Nabożeństwa majowe w kościele w Osieczanach są codziennie przez cały maj o godz. 17.30; po nabożeństwie Msza święta. W Drogini Msza święta z nabożeństwem majowym będzie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00. W tym tygodniu włączamy w nabożeństwo majowe nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika. Zaproszenie do udziału w Mszy świętej na Skałce wystosował ksiądz arcybiskup; tradycyjna procesja z Wawelu ze względu na stan epidemii nie odbędzie się.

W tym tygodniu o kościół w Osieczanach prosimy by zadbały rodziny z Centrum Zachód:  Emil i Maria Kęsek, Tadeusz i Janina Kęsek, Karolina i Janusz Kęsek, Artur i Irena Zawrotny, Stanisław i Jolanta Krzemieńscy, Andrzej i Marta Ralscy, Jarosław i Ewelina Chęć,  Katarzyna i Rafał Sudoł. W Drogini z Zalasu: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie parafialnego odpustu.

Od 4 maja powraca limit 1 osoba na 15 m2 powierzchni kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *