Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę zwykłą (07.02.2021)

6 lutego 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Nasza archidiecezja cieszy się od wczoraj osobą nowego biskupa pomocniczego księdza biskupa Roberta Chrząszcza.  Pamiętajmy o nim i jego posłudze w naszych modlitwach.

Dziś druga niedziela czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 mieszkańców Osieczan Pod Buliną, od 13.30 Brzyzek, od 14.30 Osieczany i Droginia Dąbrowa. Od godz. 15.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej z rodzicami, a od 16.30 Grupę Uwielbienia i Domowy Kościół. O godz. 17.30 będą nieszpory i następnie wieczorna Msza święta.

W środę wspomnienie św. Scholastyki. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to zarazem XXIX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w sobotę 13 lutego zapraszamy osoby w podeszłym wieku i chorych na Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00. Wcześniej od 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dotarciu chorym i starszym do kościoła.

Kontynuujemy po przerwie spotkania przed bierzmowaniem. We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy uczniów z klasy VI (spotkanie w dolnym kościele).

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, jak również na wsparcie zakonów klauzurowych w dniu Matki Bożej Gromnicznej. Dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Józef i Danuta Rykała, Kamil i Maria Rykała, Marcin i Anna Rykała, Zbigniew i Elżbieta Poradzisz, Andrzej i Anna Górka. W Drogini: Maria Węcław, Marek i Justyna Czarniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *