Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę wielkanocną (09.05.2021)

8 maja 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Zakończył się Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziękuję za pomoc rodzicom i pani katechetce. Zapraszamy dzieci przez cały maj na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę świętą. W Drogini Msza święta z nabożeństwem majowym jest we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w 104 rocznicę objawień. W piątek święto św. Macieja, Apostoła.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniach poprzedzających to święto przeżywamy Dni Krzyżowe, czyli czas błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych. Zostały zamówione Msze święte w tej intencji z Osieczan – domy koło kościoła, Centrum Wschód, z Banowic Wschodnich i Zachodnich oraz z Tulei i Starej Drogini. Będą one odprawione w tym tygodniu według informacji wywieszonej w gablocie.

poniedziałek 10 maja

19.00   przy kapliczce (Banowice  Zachodnie)

wtorek 11 maja 

16.00   kościół w Drogini (Droginia)

18.00   kościół w Osieczanach (Osieczany domy koło kościoła)

środa 12 maja

19.00   przy p. Płachtowej (Banowice  Wschodnie)

czwartek 13 maja

16.00   kościół w Drogini (Tulej)

18.00   kościół w Osieczanach (Osieczany Centrum Wschód)

W tym tygodniu o kościół w Osieczanach prosimy by zadbały rodziny z Centrum Zachód:  Andrzej i Ewa Sroka, Władysław i Anna Kluska, Bogdan i Anna Szymoniak, Marek i Marta Szymoniak, Ilona i Mateusz Ciaputa, Maciej i Danuta Kluba, Barbara i Sebastian Firek. W Drogini rodziny z Zalasu: Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *