Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (21.02.2021)

20 lutego 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej: w Osieczanach w piątki rano o godz. 6.15, po południu o godz. 17.15 – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz po Mszy wieczornej o godz. 18.30, na którą zapraszamy grupy parafialne, młodzież oazową i przygotowującą się do bierzmowania. W Drogini Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i po niej Msza święta. Rozważania Drogi Krzyżowej będą również w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu w Osieczanach o godz. 17.15, w Drogini o godz. 15.30. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami Droga Krzyżowa. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali i spełnieniu pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny.

Przypominamy, że nie zostały zniesione i wciąż obowiązują ograniczenia co do liczby osób w kościołach, czy zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Powoduje to, że trzeba też pomyśleć o bardziej indywidualnym i osobistym zaangażowaniu w przeżywanie Wielkiego Postu. Mamy w parafii nabożeństwa wielkopostne zarówno w Osieczanach, jak i w Drogini o różnych porach, zarówno w piątek, jak i w niedzielę. Osoby pozostające w domach mogą skorzystać z transmisji internetowej Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 18.30 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15. Transmitowana jest też Msza święta niedzielna o godz. 11.30. Również sobotnia Msza święta wieczorna sprawowana jest już według liturgii niedzielnej. Można więc skorzystać na różne sposoby z udziału w nabożeństwach i Mszach świętych w kościele. Do obowiązujących obostrzeń muszą być również dostosowane rekolekcje wielkopostne, które zazwyczaj gromadziły wielu parafian, jak i wielkopostna spowiedź przedświąteczna. Chcemy na to poświęcić czas od 4 do 10 marca. Nauczeni doświadczeniem poprzedniego roku zadbajmy zarówno o bezpieczeństwo, żeby nie zaskoczyły nas większe restrykcje, jak też o indywidualne i osobiste wykorzystanie tych możliwości, które daje nam czas Wielkiego Postu, nie odkładając wszystkiego na ostatnie dni przed Wielkanocą.

W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra apostoła, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Na Nowennę możemy składać osobiste prośby i podziękowania do skrzynki przed obrazem lub przez stronę internetową.

Składka z dzisiejszej I niedzieli Wielkiego Postu jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie.

We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy uczniów z klasy VII w ramach przygotowania do bierzmowania (spotkanie w dolnym kościele).

W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

W przyszłą niedzielę bracia pauliści będą rozprowadzać Pismo Święte i rozważania ewangeliczne na każdy dzień.

„Bóg zapłać” składamy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy też osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Grzegorz i Iwona Gurdziel, Dariusz i Monika Oprzędek, Jan i Małgorzata Olesek, Janusz i Dorota Zięba. Prosimy również o pomoc te rodziny części od Zarabia, które nie zostały uwzględnione w poszczególnych grupach. W Drogini do posprzątania prosimy rodziny: Władysław i Bożena Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa.

Jeżeli ktoś nie mógł być w Środę Popielcową w kościele na Mszy świętej może po błogosławieństwie podejść do posypania głowy popiołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *