Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2021)

27 lutego 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś przy kościele można nabyć Pismo święte i ewangeliczne rozważania na cały rok. Dziękujemy braciom paulistom za ich zachętę do sięgnięcia w Wielkim Poście do Pisma Świętego.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś w Drogini o godz. 15.30 i w Osieczanach o godz. 17.15 transmitowane na stronie internetowej. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami nabożeństwa Drogi krzyżowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z uwagi na to, że nie możemy zorganizować w pełni rekolekcji wielkopostnych potraktujmy najbliższy tydzień jako okazję do duchowej odnowy i bardziej wytężonej modlitwy.

I czwartek: o godz. 17.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona rozważaniem i błogosławieństwem. O 18.00 Msza święta z kazaniem w intencji powołań kapłańskich i po Mszy świętej modlitwa uwielbienia. W Drogini Msza święta o godz. 16.00, wcześniej możliwość spowiedzi świętej.

I piątek: Rano Droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego o 6.15. Po południu droga krzyżowa dla rodziców z dziećmi o godz. 17.15 i Msza święta. Po Mszy świętej droga krzyżowa transmitowana, na którą zapraszamy młodzież z klasy VIII przygotowującą się do bierzmowania i grupy parafialne. Droga krzyżowa w Drogini o 15.30 i następnie Msza święta. Przed Drogą krzyżową możliwość spowiedzi świętej.

I sobota: Rano od 6.15 adoracja i różaniec, po południu o godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Okazja do spowiedzi w te dni codziennie od godz. 6.00 do 8.00 i od 16.00 do 20.00.

W przyszłą niedzielę kazania rekolekcyjne na Mszach świętych wygłosi ks. Marek Suder, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Przez kolejne dni, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona rozważaniem i błogosławieństwem, a o godz. 18.00 transmitowana Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. W czwartek święto św. Kazimierza, królewicza – patrona naszej archidiecezji.

W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

 W ramach wielkopostnej jałmużny i wsparcia dzieł Caritas zachęcamy do złożenia ofiary i zabrania baranka na stół wielkanocny.

 „Bóg zapłać” składamy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy też osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Jan i Józefa Batko, Marcin i Edyta Batko, Krzysztof Szlósarczyk, Jakub i Dorota Pokojowy, Tomasz i Katarzyna Kostrzewa, Arkadiusz i Joanna Janus. Prosimy również o pomoc te rodziny części od Zarabia, które nie zostały uwzględnione w poszczególnych grupach. W Drogini do posprzątania prosimy rodziny z Tulei: Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus, Witold i Łucja Szlósarczyk.

Są marcowe numery Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznika Staś. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej.

Osoby chętne do wzięcia udział w wydarzeniu Róża dla Jezusa Miłosiernego, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 10 kwietnia br. mogą wziąć udział w próbie tańca, który jest częścią tego wydarzenia. Próba w sobotę 6 marca br. o godz. 9.30 w budynku OSP w Drogini. Trzeba mieć ze sobą obuwie zamienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *