Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego (10.01.2021)

9 stycznia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o naszym chrzcie i początku drogi wiary. Już teraz otoczmy modlitwą wszystkie dzieci, które będą ochrzczone w tym roku i o czytelne świadectwo rodziców pragnących dla swoich dzieci łaski Bożej.

Dziękujemy osobom, które zaangażowały się 6 stycznia w przygotowanie mini Orszaku Trzech Króli, który w tym roku z powodu ograniczeń odbywał się w parafiach. Bóg zapłać orszakowi i królowi, scholi i chórowi parafialnemu, wszystkim za obecność i wspólne kolędowanie.

Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły, choć tradycyjnie pozostajemy w atmosferze świąt do 2 lutego.

We wtorek dzień swoich imienin przeżywa ksiądz diakon Arkadiusz. Składając mu serdeczne życzenia Bożej opieki zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji we wtorek rano.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Na Nowennę można składać osobiste prośby i podziękowania do skrzynki umieszczonej przed obrazem.

W piątek III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 17.15 z modlitwą różańcową, koronką do miłosierdzia Bożego i możliwością spowiedzi świętej. Wieczorem Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

W najbliższą sobotę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na Mszę świętą o godz. 18.00 i konferencję po Mszy świętej. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej zapraszamy na Msze świętą w przyszła niedzielę w grupach szkolnych: Osieczany o godz. 8.30, Droginia o 11.30.

Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii i za pracę przy przygotowaniu naszych kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Elżbieta Hajdas, Angelika i Jakub Hajdas, Urszula Mastalerz, Elżbieta Czepiel, Andrzej Stasiak, Zbigniew i Magdalena Mastalerz, Beata Szlachetka. W Drogini: Stanisław i Janina Banowscy, Tomasz i Anna Karlińscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *