Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny (27.12.2020)

26 grudnia 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Trwa oktawa Narodzenia Pańskiego, dziś zaznaczona świętem Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Wzór życia świętej rodziny z Nazaretu niech będzie okazją do odnowienia małżeńskich przyrzeczeń i więzi rodzinnych.

Czas Oktawy Bożego Narodzenia jest również okazją do podziękowania wszystkim, którzy podjęli ważne posługi w przygotowaniu do Świąt: dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie naszych świątyń i otoczenia, zarówno w Osieczanach jak i w Drogini. Dziękujemy służbie kościelnej i liturgicznej. Dziękujemy chórowi parafialnemu za śpiew w czasie wczorajszej sumy. Radzie Parafialnej dziękujemy za pomoc w rozprowadzeniu opłatków i wigilijnych świec. Bóg zapłać szafarzom Komunii Świętej za ich posługę wśród chorych w dniach świątecznych i za cały rok ich służby.

„Bóg zapłać” składamy za wszystkie ofiary złożone przy opłatkach i świecach, również za wsparcie Funduszu Obrony Życia SOS na Pasterce i naszej krakowskiej papieskiej uczelni w dniu św. Szczepana, jak i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii przekazywane w kopertach i na parafialne konto. Za dobre serce Pan Bóg wynagradza.

Jak już informowaliśmy, zgodnie z decyzją przekazaną przez Kurię Metropolitalną w Krakowie nie organizujemy w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Od jutra do święta Trzech Króli na każdej Mszy świętej będziemy się modlić i udzielać błogosławieństwa rodzinom naszej parafii oraz święcić przyniesioną wodę na pokropienie domów i obejścia. Zapraszamy w najbardziej odpowiadającym czasie na Mszę świętą, przyniesienie wody do poświęcenia, a w domu do podjęcia wspólnej modlitwy rodzinnej, proszącej o Boże błogosławieństwo. W Święto Trzech Króli będzie można zabrać do domu poświęconą kredę i kadzidło, na znak przyjęcia do swojego domu Zbawiciela.

Jutro wspomnienie Świętych Młodzianków Męczenników. W czwartek wspomnienie św. Sylwestra papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 15.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i  różaniec, o 16.15 nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a następnie Msza święta kończąca Stary Rok. Pamiętajmy, że trwają ograniczenia ilości osób w kościele, jak również w tym dniu w przemieszczaniu się po godz. 19.00.

W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego 2021 Roku. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako 54 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15 i 17.15 oraz wieczorne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej, zwłaszcza Róże Różańcowe.

Do posprzątania kościoła w Osieczanach zapraszamy w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek rano rodziny: Andrzej i Zofia Bizoń, Tomasz i Sylwia Bizoń, Kazimierz i Monika Mielniczuk, Mirosław i Karolina Maślerz, Piotr i Teresa Ślusarczyk, Józef Olesek, Mateusz i Magdalena Mróz. O posprzątanie kościoła w Drogini, również w czwartek rano prosimy: Józef i Maria Tekieli, Rafał i Martyna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *