Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2021)

20 listopada 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Prawda o Chrystusie Królu Wszechświata pozwala nam z nadzieją patrzeć na codzienność, która – choć niedoskonała i przemijająca – jest miejscem naszego dojrzewania do wejścia w świat, w którym On sam – Pan nasz Jezus Chrystus – króluje na wieki. Po Mszy świętej o godz. 11.30 odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy czas adwentu. Na Mszy świętej o godz. 7.00 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.

Liturgia wspomina jutro św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim troszczącym się o śpiew w naszej parafii: panu organiście Danielowi, naszej scholi wraz z opiekunami, a także chórowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki. W środę przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy świętej o godz. 18.00.

Kończy się miesiąc listopad, związany z naszą modlitwą za zmarłych. Z racji pandemii odpust za zmarłych można zyskać i ofiarować w osiem wybranych dni miesiąca listopada. Warto więc skorzystać z tej możliwości pomocy naszym bliskim zmarłych w tym ostatnim tygodniu, przyjmując Komunię świętą i nawiedzając z modlitwą cmentarz.

Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów i za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Troskę o kościół w Osieczanach powierzamy w tym tygodniu rodzinom z Dąbrowy II: Dominik i Jolanta Skoczylas, Józef i Anna Jaśkowiec, Jan i Jadwiga Pietrzkiewicz, Dorota Batko, Piotr i Sylwestra Batko, Damian i Sylwia Liszka, Rafał i Magdalena Skoczylas. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny z Zalasu: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Dziś dzień swoich imienin obchodzi pan kościelny Janusz. Naszą wdzięczność za jego nieocenioną i gorliwą posługę w naszej parafii, wyrażamy w modlitwie prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże na długie lata.

Jutro o 16.30 spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania będzie miała klasa VII (inaczej jak na informacji, którą otrzymali).

Zgodnie z Apelem przewodniczącego Episkopatu można dziś złożyć ofiarę na pomoc migrantom.

Jest możliwość zorganizowania pielgrzymki do Torunia na 30 lecie powstania Radia Maryja z nawiedzeniem również Jasnej Góry, Kalisza i Lichenia. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.

Chłopców, którzy chcą być ministrantami zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a w przyszłą niedzielę zostaną uroczyście przyjęci do grona kandydatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *