Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy (30.05.2021)

29 maja 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Jest Jeden Bóg. Dał się nam poznać jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Zawsze z wielką pobożnością wyznawajmy tę prawdę wiary, zwłaszcza czyniąc codziennie znak krzyża.

Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe, które zakończymy procesją eucharystyczną. Zapraszamy do włączenia się w tę dziękczynną modlitwę.

W środę Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach będzie obchodzić 100-lecie powstania pierwszej szkoły. Msza święta dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże będzie o godz. 10.00. Również z tej okazji rodzice i nauczyciele zapraszają wszystkich na piknik szkolny, który odbędzie się przy plebanii w sobotę od godz. 15.00. Będzie można oglądnąć m. in. film, opowiadający historię szkoły w Osieczanach.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Z procesją eucharystyczną pójdziemy od szkoły w Osieczanach do kościoła. Msza święta przy szkole o godz. 10.00. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy: ołtarz przy szkole: strażaków z OSP Osieczany, I ołtarz: mieszkańców od Zarabia, Kmiecie i Centrum Zachód, II ołtarz:  Pod Buliną i Centrum Wschód, III ołtarz: Brzyzek i domy koło kościoła, IV ołtarz: Dąbrowa I i II. Do włączenia się w procesję zapraszamy dzieci komunijne w strojach, przyprowadźmy dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, zabierzmy feretrony i chorągwie.

Msze święte w Boże Ciało będą w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30 i 19.00, w Drogini o godz. 17.00.

Codziennie przez całą oktawę będą procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy świętej wieczornej. Procesja będzie również w czwartek Bożego Ciała po Mszy o godz. 19.00.

Policja przypomina o obowiązujących zasadach epidemicznych w czasie procesji, a które dotyczą zachowania odległości 1,5 m. Obowiązek ten nie dotyczy rodziców z dziećmi oraz osób mieszkających razem. Jeżeli nie ma możliwości zachowania odległości, należy mieć maseczkę (które są do zabrania z kościoła).

Od najbliższego  wtorku 1 czerwca do końca sierpnia Msze święte wieczorne w naszej parafii będą odprawiane o godz. 19.00 (również w niedzielę).

Zachęcamy do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty, żeby godnie przeżyć święto Bożego Ciała. Jest to również tydzień pierwszopiątkowy. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Dzieci z kl. III i IV zapraszamy na spowiedź w środę na godz. 17.00.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 18.15 z okazją do spowiedzi. Msza święta wieczorna o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych i po Mszy świętej procesja. Msza święta w Drogini o godz. 17.00, wcześniej okazja do spowiedzi.

W pierwszą sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 18.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Następnie Msza święta o godz. 19.00 i procesja.

O pomoc w sprzątaniu kościołów prosimy w Osieczanach mieszkańców domów koło kościoła: Liliana i Łukasz Owsiany, Marzena i Piotr Kaliciński, Katarzyna i Janusz Tyrpa, Monika i Norbert Pietrzkiewicz, Katarzyna i Robert Wilkołek, Anna i Piotr Topa. W Drogini mieszkańców domów Nad Jeziorem: Stefan i Krystyna Światłoń, Paweł i Kamila Włodarczyk.

 W przyszłą niedzielę Msza święta w Drogini o godz. 10.00 będzie odprawiona w rocznicę konsekracji kościoła.

W dolnym kościele przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zobaczyć artystyczną wystawę aniołów pani Agnieszki Moryc, wykonanych techniką utwardzania tekstylnego. Zachęcamy do zobaczenia wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *