Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy (30.05.2021)

29 maja 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Jest Jeden Bóg. Dał się nam poznać jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Zawsze z wielką pobożnością wyznawajmy tę prawdę wiary, zwłaszcza czyniąc codziennie znak krzyża.

Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe, które zakończymy procesją eucharystyczną. Zapraszamy do włączenia się w tę dziękczynną modlitwę.

W środę Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach będzie obchodzić 100-lecie powstania pierwszej szkoły. Msza święta dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże będzie o godz. 10.00. Również z tej okazji rodzice i nauczyciele zapraszają wszystkich na piknik szkolny, który odbędzie się przy plebanii w sobotę od godz. 15.00. Będzie można oglądnąć m. in. film, opowiadający historię szkoły w Osieczanach.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Z procesją eucharystyczną pójdziemy od szkoły w Osieczanach do kościoła. Msza święta przy szkole o godz. 10.00. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy: ołtarz przy szkole: strażaków z OSP Osieczany, I ołtarz: mieszkańców od Zarabia, Kmiecie i Centrum Zachód, II ołtarz:  Pod Buliną i Centrum Wschód, III ołtarz: Brzyzek i domy koło kościoła, IV ołtarz: Dąbrowa I i II. Do włączenia się w procesję zapraszamy dzieci komunijne w strojach, przyprowadźmy dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, zabierzmy feretrony i chorągwie.

Msze święte w Boże Ciało będą w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30 i 19.00, w Drogini o godz. 17.00.

Codziennie przez całą oktawę będą procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy świętej wieczornej. Procesja będzie również w czwartek Bożego Ciała po Mszy o godz. 19.00.

Policja przypomina o obowiązujących zasadach epidemicznych w czasie procesji, a które dotyczą zachowania odległości 1,5 m. Obowiązek ten nie dotyczy rodziców z dziećmi oraz osób mieszkających razem. Jeżeli nie ma możliwości zachowania odległości, należy mieć maseczkę (które są do zabrania z kościoła).

Od najbliższego  wtorku 1 czerwca do końca sierpnia Msze święte wieczorne w naszej parafii będą odprawiane o godz. 19.00 (również w niedzielę).

Zachęcamy do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty, żeby godnie przeżyć święto Bożego Ciała. Jest to również tydzień pierwszopiątkowy. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Dzieci z kl. III i IV zapraszamy na spowiedź w środę na godz. 17.00.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 18.15 z okazją do spowiedzi. Msza święta wieczorna o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych i po Mszy świętej procesja. Msza święta w Drogini o godz. 17.00, wcześniej okazja do spowiedzi.

W pierwszą sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 18.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Następnie Msza święta o godz. 19.00 i procesja.

O pomoc w sprzątaniu kościołów prosimy w Osieczanach mieszkańców domów koło kościoła: Liliana i Łukasz Owsiany, Marzena i Piotr Kaliciński, Katarzyna i Janusz Tyrpa, Monika i Norbert Pietrzkiewicz, Katarzyna i Robert Wilkołek, Anna i Piotr Topa. W Drogini mieszkańców domów Nad Jeziorem: Stefan i Krystyna Światłoń, Paweł i Kamila Włodarczyk.

 W przyszłą niedzielę Msza święta w Drogini o godz. 10.00 będzie odprawiona w rocznicę konsekracji kościoła.

W dolnym kościele przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zobaczyć artystyczną wystawę aniołów pani Agnieszki Moryc, wykonanych techniką utwardzania tekstylnego. Zachęcamy do zobaczenia wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *