Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020)

31 października 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś w jednej uroczystości Kościół czci wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się wiecznością z Bogiem. Niech nasze listopadowe zamyślenie nad przemijaniem ludzkiego życia będzie połączone z wezwaniem do życia oddanego Bogu; jak wołał św. Jan Paweł II: „Miejcie świętą ambicję być świętymi”.

Z uwagi na decyzje rządzących dziś i jutro cmentarze pozostaną zamknięte, dlatego Msze święte w dniu dzisiejszym będą odprawione jak w każdą niedzielę, to jest: w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 18.00, w Drogini o godz. 10.00. O godz. 17.15 zapraszamy do kościoła na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami i wieczorną Mszę świętą za zmarłych parafian.

2 listopada w Dzień Zaduszny wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem, a przez to pragną także naszej modlitwy. Z uwagi na ogłoszone ograniczenia Msze święte będą tylko w kościele: w Osieczanach o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Przed każdą Mszą świętą wypominki, a wieczorem o godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych.

Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedziele przed Mszami świętymi do południa oraz jest odprawiana Msza święta wieczorna co miesiąc w pierwszy piątek miesiąca. Za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić przez cały najbliższy tydzień przed każdą Mszą świętą.

Stolica Apostolska zdecydowała, że z uwagi na panującą sytuację odpust zupełny ofiarowany za zmarłych zwykle w dniach 1-8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Osoby chore i te, które nie mogą opuszczać swoich domów mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych także przez duchową łączność z nawiedzającymi cmentarze i spełniając pozostałe warunki odpustu wtedy, kiedy będzie to dla nich możliwe.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Jest to również dzień wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, a po wieczornej Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia. W Drogini Msza święta o godz. 16.00. 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15 i 17.15. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 6.15 i po południu od 17.00. W Drogini od 15.30. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek po południu jest nieczynna.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi zwłaszcza dzieci i młodzież nie tylko w sam piątek, ale też i w ciągu tygodnia. Praktyka pierwszych piątków miesiąca zobowiązuje w tym dniu do przyjęcia Komunii świętej, a nie tylko do spowiedzi.

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15 i 17.15. Wieczorem w sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

Zakończył się miesiąc różańcowy. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym i innym grupom prowadzącym rozważania oraz wszystkim, którzy włączali się we wspólny różaniec zarówno w Osieczanach, jak i w Drogini. Ufamy w moc modlitwy różańcowej i w to, że Pan Bóg wysłucha naszych próśb.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie i za ofiarowane kwiaty. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, również te, które złożone zostały przy okazji wypominków.

O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziny: Zofia i Kazimierz Banowscy, Małgorzata i Tomasz Nosal, Jolanta i Maciej Goławieccy, Alicja i Krzysztof Banowscy, Paulina i Konrad Lewandowscy, Lucyna i Sławomir Lewandowscy, Aleksander Hujdus. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Mirosław i Ewa Wilczyńscy.

Ponieważ nie było sprzątania kaplicy na cmentarzu, poprosimy o to jeszcze raz wyznaczone rodziny w późniejszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *