Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu (21.03.2021)

20 marca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini dziś o godz. 15.30 i w Osieczanach o godz. 17.15 transmitowane na stronie internetowej. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami nabożeństwa Drogi krzyżowej.

W piątek Droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego o 6.15. Po południu Droga krzyżowa dla rodziców z dziećmi o godz. 17.15 i Msza święta. Po Mszy świętej Droga krzyżowa transmitowana, na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i grupy parafialne. Droga krzyżowa w Drogini w piątek o 15.30 i następnie Msza święta. Rozważania Drogi krzyżowej są również w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.30.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 11.30. Z uwagi na zakaz zgromadzeń nie będzie Drogi krzyżowej ulicami parafii.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Osobiste prośby i podziękowania można składać do skrzynki przed obrazem.

W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia. W tym dniu zachęcamy do rozpoczęcia dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji poczętego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Deklaracje Duchowej Adopcji są z tyłu kościoła, należy je wypełnić i złożyć w koszyku. Przyjęcie Duchowej Adopcji będzie możliwe na każdej Mszy świętej.

Do kosza w kaplicy Miłosierdzia można składać dary w formie trwałej żywności, które chcemy dołączyć w tym roku do przygotowywanych paczek na święta dla potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy osobom, które już teraz chcą zaangażować się w tę pomoc.

Otrzymaliśmy jeszcze kilkanaście sztuk baranków wielkanocnych, które można zabrać do domu na świąteczny stół. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone dla ubogich.

Spotkania przed bierzmowaniem zostają odłożone na czas poświąteczny.

Wszystkich chętnych do posługi w Liturgii Słowa Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego – młodzież i dorosłych – zapraszamy i prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

Bardzo prosimy o skorzystanie w nadchodzącym tygodniu ze spowiedzi świątecznej. Codziennie spowiadamy przed Mszą świętą rano od 6.00, a w środę, piątek i sobotę, a w tym tygodniu także w czwartek również od godz. 17.00 wieczorem. Dla tych, którzy nie zdążą będzie jeszcze możliwość w Wielki Poniedziałek rano do godz. 10.00 i po południu od 14.30 do 18.00.

Rada Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Osieczanach zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się przy kościele w najbliższą niedzielę. Będzie można nabyć stroiki, ozdoby, palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby szkoły. Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy przygotowali świąteczne ozdoby lub je zakupią dziękujemy.

 Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, ja też za troskę o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o pomoc w posprzątaniu następujące rodziny: w Osieczanach Paweł i Maria Karaś, Krzysztof i Barbara Sawiccy, Paweł i Anna Kutryba, Antoni i Janina Sawiccy, Zofia Sawicka, Leszek i Agnieszka Sopiak. W Drogini: Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy, Marek i Ewa Malinowscy

Jak wiemy wracają mocne obostrzenia w całym kraju. Przypominamy, że w kościele obowiązuje limit uczestników nabożeństw. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk i dystansie w ławkach. Przypomnimy również, że można w sposób godny i właściwy przyjmować Komunię świętą na rękę – osoby te prosimy o podchodzenie do Komunii świętej na początku.

Ogłoszenie burmistrza dotyczące stowarzyszeń i innych organizacji oraz informacja o pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach znajdują się przy wejściu do kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *