Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą (04.10.2020)

3 października 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś pierwsza niedziela października, zapraszamy do udziału w procesji różańcowej o godz. 17.00. Bóg zapłać Różom i Margaretkom za przygotowane ołtarze.

W kalendarzu liturgicznym dziś przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, jutro św. siostry Faustyny, w środę dzień Matki Bożej Różańcowej, w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa krakowskiego.

W przyszłą niedzielę obchodzony jest XX Dzień Papieski. Przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” możemy w tym dniu wesprzeć ofiarami uzdolnioną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin i mniejszych miejscowości.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy dzieci i młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania, przychodźmy też całymi rodzinami. Różaniec odmawiamy w Osieczanach codziennie o godz. 17.15 i po różańcu Msza święta. W Drogini wspólny różaniec i Msza święta jest we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30. Bóg zapłać grupom prowadzącym rozważania i zapraszamy do udziału kolejne w tym tygodniu.

Nasza parafia włączyła się na początku roku w projekt budowy studni na Madagaskarze, jako dar na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Całkowity koszt budowy studni wyniósł 19 035 zł i taka kwota została przekazana na konto Polskiej Fundacji dla Afryki. Prowadzący projekt wyrażają wdzięczność ofiarodawcom za wsparcie tej inicjatywy.

Bóg zapłać za troskę o kościoły w Osieczanach i Drogini i wszystkim za składane ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła w Osieczanach: Elżbieta i Wacław Sroka, Renata i Tomasz Żądło, Barbara i Tadeusz Maślerz, Maria i Władysław Jaśkowiec, Tadeusz i Halina Jaśkowiec, Agnieszka Kurasz, Iwona Czucha i Jan Maślerz. O posprzątanie kościoła w Drogini: Kamil i Irena Sobczak, Wojciech i Teresa Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *