Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła(23.07.2017)

22 lipca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

Wraz ze św. Brygidą, patronką Europy, którą dziś wspominamy, dziękujemy Panu Bogu za wyjątkowy czas łaski, przeżywany przed rokiem w naszej Ojczyźnie podczas Światowych Dni Młodzieży. Ufamy, że dobre ziarno prawdy, dobra oraz ludzkiej życzliwości, zasiane w sercach młodych ludzi, przyniesie błogosławione owoce.

Od dziś do 30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska -organizacja działająca przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i pomagająca polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu
po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku z pomocą zebranych środków zostało zakupionych 37 samochodów terenowych i osobowych, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli, 13 rowerów dla katechistów, 140 wózków dla niepełnosprawnych i 2 silniki do łodzi. Pojazdy te służą w 26 krajach świata.

Dzisiaj i we wtorek po każdej MSZY ŚWIĘTEJ odbędzie się błogosławienie wszelkich pojazdów mechanicznych. Bardzo Gorąco zapraszam do modlitwy wszystkich kierujących jakimkolwiek pojazdem i wszystkich podróżujących. Ofiary zebrane przy tej okazji – jak już słyszeliśmy, – będą przekazane na MISJE.

W poniedziałek (24.VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

We wtorek (25.VII.) święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców.

W środę (26VII.) wspomnienie Joachima i Anny, rodziców NMP. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę (29.VII.) wspomnienie św. Marty.

Serdecznie dziękuje trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła w Osieczanach proszę rodziny: Zofia Kęsek, Emil i Maria Kęsek, Tadeusz i Janina Kęsek, Artur i Irena Zawrotny, Stanisław i Jolanta, Krzemińscy, Andrzej i Marta Ralscy, Jarosław i Ewelina Chęć. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Józef i Maria Tekieli, Rafał i Martyna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *