Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY(22.04.2019)

22 kwietnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Trwa oktawa Wielkanocy – świętujemy uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Czcimy również św. Wojciecha BM, patrona naszej parafii, który złożył jak św. Piotr dobre świadectwo o Jezusie.”. Dziękujemy Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na ziemi polskiej. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii. Przeżyjmy ten dzień jako święto całej naszej parafii. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Należy również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego

Myślę, że wszyscy jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za przeżycia duchowe związane z obchodami Świętego Triduum Paschalnego. Pragnę podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje Liturgii Triduum Paschalnego, zwłaszcza panu kościelnemu Januszowi i panu organiście Danielowi, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii p. Stanisławowi Dura i p. Piotrowi Filuciak, Liturgicznej Służbie Ołtarza, którą przygotowywał dk. Marek Kulman. Julii Szmajdzie za posługę komentatorki oraz posługującym w liturgii słowa poszczególnych dni Triduum. Chórowi i Dzieciom Bożym, za staranne przygotowanie śpiewów. Dziękuję tym, którzy przygotowali Grób Pański i ciemnicę, sprzątali kościóły i ubierali figury. Wszystkim Strażakom z Drogini i Osieczan, za podjęcie warty przy Grobie Pańskim i posługę w czasie procesji. Orkiestrze, niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, świece, dzieciom sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwoneczkami . Bóg zapłać za złożone ofiary na wystrój kościoła i Grobu Pana Jezusa oraz za złożone dary dla chorych i potrzebującym. Dziękuję grupie charytatywnej za przygotowanie paczek i dostarczenie ich potrzebującym. Wychwalamy też Boga za tych, którzy włączyli się w Adorację Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Dziękuję również ITV Myślenice za transmisję liturgii Paschalnej, dzięki czemu wiele osób mogło modlić się z nami.

We wtorek (23.IV.) Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii dalsza część naszego odpustu. Msze święte w Osieczanach o godzinie 700 i 830. Sumie odpustowej w Drogini o godzinie 1800. będzie przewodniczył ks. Jan Dziubek a kazanie wygłosi ks. dr Leszek Matej, pracowali w naszej parafii a w tym roku przeżywają 25 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy

W środę (24. IV.) o godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (25.IV.) święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszam na ostatnią próbę przed wydarzeniem Róża dla Jezusa Miłosiernego, która odbędzie się o godz. 1800 przy kościele. Zapisy na autobus dla tych, którzy chcą uczestniczyć w Róży dla Jezusa Miłosiernego w zakrystii lub kancelarii do piątku. Zapraszam również na próbę śpiewu przed modlitwą uwielbienia na godz. 1900.

W piątek (26.IV) z racji IV piątku miesiąca po Mszy świętej o godz. 1800 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *