Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI(1.01.2019)

1 stycznia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2019. U jego początku pragnę bardzo gorąco podziękować Wam drodzy parafianie. Niech dobry i miłosierny Bóg wynagrodzi Wam za wasz trud, za wsparcie oddanie i waszą ofiarność w trosce o parafię. Ze swej strony zapewniam Was o modlitwie, i staraniu o to, żeby wszystkie sprawy związanie tak z życiem duchowym jak i materialnym naszej parafii, były wykonywane solidnie i uczciwie.

Jest wiele powodów, aby dziękować Bogu. Zwrócę uwagę na dwa: jeśli jesteś tu to dlatego, ze Bóg dał ci dar życia i zdrowia. Wielu z naszej wspólnoty wyruszyło do nieba i już w niebańskiej liturgii śpiewają Bogu hymn Te Deum, W minionym roku odprawiliśmy 20 pogrzebów. Jeśli jesteś tu to dlatego, że Bóg dał ci dar zdrowia, a wielu przez chorobę i cierpienie ma szczególny udział w męce Chrystusa. Do nich przychodzi Chrystus w komunii i sakramencie namaszczenia – odwiedziliśmy 454 chorych. Dziękujemy również Chrystusowi Panu za dar wiary, za cały nurt łaski, który chciał przelać przez udzielone sakramenty. Chrzest przyjęło 31 dzieci, Najświętszy Sakrament po raz pierwszy przyjęło 25 dzieci, 33 młodych przyjęło dary Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowanie, 21 par wyznało sobie miłość zawierając sakrament małżeństwa.

Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty.

W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu.

Przypominam, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na związane z tymi dniami nabożeństwa. W Piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież wyjeżdżającą na rekolekcje podczas ferii.

W niedzielę (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych jak w każda niedzielę. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła. Jest ono do nabycia z tyłu kościoła. O godz. 1000 w Osieczanach
dodatkowa Msza święta, po niej odbędzie się błogosławieństwo uczestników Orszaku Trzech Króli. Reprezentujemy Afrykę jeżeli to możliwe w tym roku pomalujmy nasze twarze na czarno, nasz kolor to niebieski (niebieskie podkoszulki, peleryny suknie itp.). Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jej plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *