ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO    (07.01.2024)

6 stycznia 2024 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy cykl obchodów „skupionych wokół misterium Wcielenia”. Na modlitwie w sposób szczególny dziękujmy za łaskę sakramentu chrztu św. Zachowujemy jednak polską tradycję śpiewu kolęd do 2 lutego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli, i tym wszystkim, którzy wzięli w nim udział 6 stycznia, wędrując na myślenicki Rynek. Bóg zapłać.

3. Za tydzień, w niedzielę 14 stycznia o godz. 16.00, dzieci ze szkoły z Drogini wystawią jasełka w dolnym kościele w Osieczanach. Serdecznie zapraszamy.

4. W miesiącu grudniu na cele gospodarcze parafii złożono 12710 zł. Jeszcze przed świętami wymienione zostało nagłośnienie w kościele w Osieczanach – wzmacniacze i mikrofony, głośniki w dolnym kościele. Była to konieczność, ponieważ stare nagłośnienie przestawało działać. Koszt tej wymiany to 25000 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel, jak i pozostałe potrzeby materialne parafii.