Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO(12.01.2020)

12 stycznia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

„CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który przeżyliśmy po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystkim parafianom pragnę serdecznie podziękować za obecność, śpiew i radosne świadectwo wiary o wielkim cudzie tajemnicy obecności Boga wśród nas w Dzieciątku Jezus Dziękuję koordynatorowi naszego Orszaku panu Piotrowi Węgreckiemu, który zaangażował sztab ludzi do różnych zadań dzięki czemu po raz kolejny było widać i słychać piękny królewski orszak w niebieskim kolorze. Dziękuję Młodzieżowej Orkiestrze przy OSP Droginia za uświetnienie naszego Orszaku, Strażakom z OSP Droginia i Osieczany oraz Służbie Medycznej za troskę o bezpieczeństwo w czasie marszu, Państwu Bodzioch i Olesek za pięknie przygotowany pojazd dla króla Baltazara, którym był pan Tomasz Burkat. Dziękuję Oazie i Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Orszaku. Rodziny, które zgłosiły się do konkursu na Najpiękniej Przebraną Rodzinę na Orszaku zapraszam po odbiór nagród do zakrystii. Zamykając tegoroczny Orszak już rozpoczynamy przygotowania do OTK 2021.

W piątek (17.I.) wspomnienie św. Antoniego opata. Z racji III piątku miesiąca DNIA MIŁOSIERDZIA w naszej parafii rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży z klasy 8 wyjeżdżającej na rekolekcje.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Leszek i Joanna Podmokły, Tomasz i Małgorzata Kępa, Piotr Ralski, Zbigniew i Maria Maciuszek, Wojciech Ćwierz, Piotr i Joanna Ćwierz, Marek i Iwona Wójcik. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy.

W przyszłą niedzielę 19 stycznia na Mszy świętej o godz. 1100 będziemy się modlić wspólnie ze scholą dziecięco – młodzieżowa Gloria z parafii św. Brata Alberta w Myślenicach. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżającej na ferie z Oazą.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jej plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *