Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO(13.01.2019)

13 stycznia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Wszystkim parafianom pragnę serdecznie podziękować za obecność, śpiew i radosne świadectwo wiary podczas Orszaku Trzech Króli. Dziękuję koordynatorowi naszego Orszaku panu Piotrowi Węgreckiemu, który zaangażował sztab ludzi do różnych zadań dzięki czemu po raz kolejny nie jechała tylko bryczka z królem, lecz było widać i słychać piękny królewski orszak w niebieskim kolorze. Dziękuję Orkiestrze z Jasienicy oraz Młodzieżowej Orkiestrze przy OSP Droginia za uświetnienie naszego Orszaku , Strażakom z OSP Droginia i Osieczany za troskę o bezpieczeństwo w czasie marszu, Państwu Bodzioch za pięknie przygotowany pojazd dla króla Baltazara, którym był pan Tomasz Burkat. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu na Najpiękniejszy Strój Orszakowy. Wyniki są w gablocie, nagrody dotrą w najbliższym czasie. Zamykając tegoroczny Orszak już rozpoczynamy przygotowania do OTK 2020.

Uroczyste poświęcenie figury świętego Michała Archanioła połączone z renowacją nawiedzenia odbędzie się 21 marca 2019 r. Niesamowite jest Wasza ofiarność.

W czwartek (17.I. )stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

W piątek (16. I.) Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno” rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Z racji III piątku miesiąca DNIA MIŁOSIERDZIA w naszej parafii rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę proszę rodziny: Jacek i Bogumił Kęsek, Tomasz Jantos, Stanisław Jantos, Lucyna Kasperczyk, Irena Kasperczyk, Joanna Rusnarczyk, Felicja Dudzik. W Drogini rodziny: Władysław i Bożena Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa.

W przyszłą niedzielę ( 20.I. ) zapraszam na koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę OSP Droginia, chór parafialny i solistów oraz gościnnie chór ze Stronia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *