Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO(19.04.2020)

19 kwietnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

„Tobie Panie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” „Gdzież, jeśli nie w Bożym Miłosierdziu, znajdzie świat ocalenie i światło nadziei? Ludzie wierzący doskonale to wyczuwają” – mówił święty Jan Paweł II. W dzisiejsze święto, w które, możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata o czym zapewnia nas sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego”, w tym czasie pandemii szczególnie zbliżmy się do źródła Miłosierdzia czcząc w naszych rodzinach obraz Jezusa Miłosiernego, by nie zmarnować morza łask dla nas przygotowanych.

W związku z nowymi wytycznymi, dotyczącymi czasu pandemii, od poniedziałku we Mszy świętej w kościele w Osieczanach może uczestniczyć ok 60 osób a w Drogini ok 15 osób.

W czasie pandemii i suszy, które nas tak mocno dotykają trwamy codziennie na Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 2000 i modlitwie Różańcowej o godz. 2030. Znakiem naszej modlitwy jest zapalona świeca w oknie naszego domu. W tym tygodniu, gdy zaczyna się „odmrażanie” naszego codziennego życia, kiedy będziemy przeżywać odpust ku czci naszego patrona św. Wojciecha pragnę pobłogosławić naszą Parafię Najświętszym Sakramentem. Od godz. 1700 do 1900 pójdę po poszczególnych rejonach naszej parafii z Jezusem Eucharystycznym udzielając błogosławieństwa. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa bądźmy przy naszych domach przyjmując błogosławieństwo. Oczywiście jeżeli będzie pogoda.

20 kwietnia poniedziałek Osieczany Centrum Wschód i Zachód i Pod Buliną

21 kwietnia wtorek Droginia Banowice Wschodnie i Zachodnie

22 kwietnia środa Osieczany Kmiecie , Brzyzek i Dąbrowa

23 kwietnia czwartek Tulej

24 kwietnia piątek Osieczany Od Zarabia i Droginia Zalas, Ratanica i Brzyski

W czwartek (23.IV.) Uroczystość św. Wojciecha Bp. i M., głównego patrona Polski i patrona naszej Parafii – odpust parafialny. Msze święte będą o godz. 700 , 830 i o 1800 w Drogini uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Stefan Trojan proboszcz parafii Bębło –Czajowice obchodzący w tym roku 25-lecie kapłaństwa. W naszej parafii pełnił posługę diakona. Przeżyjmy ten dzień jako święto całej naszej parafii. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Należy również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

W sobotę (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty

W przyszła niedzielę (26.IV) dalsza część świętowania ku czci św. Wojciecha Bp. i M., patrona naszej Parafii. Kazania wygłosi i będzie celebrował sumę odpustową o godz. 1130 ks. Bartłomiej Franczak prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Serdecznie dziękuję za Waszą modlitwę, obecność i troskę o parafię. Bóg Miłosierny niech nam błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *