Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO(8.04.2018)

8 kwietnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

W poniedziałek(9.IV.) z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 700 i 1800. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje do zabrania z tyłu kościoła. Po Mszy świętej spotkanie informacyjne dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Kalisza. Mamy jeszcze 4 wolne miejsca.

W środę ( 11.IV.) zapraszam na nowennę przed jubileuszem 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Począwszy od lutego przez 9 miesięcy, w drugie środy miesiąca, modlimy się o dobre wykorzystanie daru wolności, za którą tylu Polaków oddało życie. O godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji Ojczyzny, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godz. 1800 Msza święta.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Daniel i Katarzyna Żuławińscy, Stanisław i Bogumiła Stasiak, Antoni Mastalerz, Andrzej i Kazimiera Maślerz, Tadeusz i Janina Nosal, Waldemar i Edyta Maciuszek, Sławomir i Teresa Szczypkowscy. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *