Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA MARYI I JÓZEFA (26.12.2021)

25 grudnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Trwa oktawa Narodzenia Pańskiego, dziś zaznaczona świętem Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Dziękujemy małżonkom, którzy odnowili dziś swoje małżeńskie przyrzeczenia i modlimy się, by wytrwale spełniali swoje powołanie.

W naszej archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja Ikony Najświętszej Rodziny, w związku z trwającym od 19 marca 2021 r. Rokiem Rodziny. W naszym dekanacie przed ikoną będziemy mogli się pomodlić w dniach 16-19 lutego w parafiach w Myślenicach, Trzemeśni, Zakliczynie i Borzęcie.

Czas Oktawy Bożego Narodzenia jest również okazją do podziękowania wszystkim, którzy podjęli ważne posługi w przygotowaniu do Świąt: dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie naszych świątyń i otoczenia, zarówno w Osieczanach jak i w Drogini. Dziękujemy służbie liturgicznej i kościelnej, zwłaszcza panu kościelnemu Januszowi. Dziękujemy chórowi parafialnemu za śpiew w czasie wczorajszej Mszy świętej i dzieciom i młodzieży ze scholi za wspólne kolędowanie. Bóg zapłać szafarzom Komunii Świętej za ich posługę wśród chorych w dniach świątecznych i za cały rok ich służby.

Bóg zapłać składamy za wszystkie ofiary złożone przy opłatkach i świecach, również za wsparcie Funduszu Obrony Życia SOS na Pasterce i naszej krakowskiej papieskiej uczelni w dniu dzisiejszym, jak i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, przekazywane w kopertach i na parafialne konto. Za dobre serce niech Pan Bóg wynagradza.

Jak już informowaliśmy, odwiedziny kolędowe zostają przełożone na czas ferii zimowych, czyli od 15 stycznia 2022 r. Będą przeżywane tylko jako wspólna modlitwa i błogosławieństwo mieszkańców i domów, żeby ograniczyć kontakt i zadbać  bezpieczeństwo zdrowotne. Sprawy parafialne i duszpasterskie można zawsze podjąć indywidualnie w kancelarii parafialnej. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej modlitwie, mogą o nią poprosić w innym terminie.

Już dziś zapowiadamy, że 6 stycznia odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Młodzież oazowa będzie też rozprowadzać kadzidło i kredę.

Jutro święto św. Jana apostoła i ewangelisty, rano na Mszy świętej poświęcimy wino. We wtorek święto Świętych Młodzianków Męczenników.

W piątek wspomnienie św. Sylwestra papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 15.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, o 16.15 nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a następnie o godz. 17.00 Msza święta kończąca Stary Rok. Ksiądz Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.

W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego 2021 Roku. Dzień ten przeżywany jest jako 55 Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. O godz. 7.00 Msza święta za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. O 17.15 będzie wieczorne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej, zwłaszcza Róże Różańcowe.

Do posprzątania kościoła w Osieczanach zapraszamy w tym tygodniu wyjątkowo w piątek rano rodziny: Anna Szymanowska, Justyna Kościelniak, Mateusz i Katarzyna Kościelniak, Rafał i Urszula Kościelniak, Elżbieta i Marek Batko, Dorota Batko, Rafał i Małgorzata Ralscy, Sławomir i Anna Dudzik. O posprzątanie kościoła w Drogini, również w piątek rano prosimy: Maria Węcław, Marek i Justyna Czarniak, Monika i Konrad Wójtowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *