Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (29.12.2019)

29 grudnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

I Niedziela po Bożym Narodzeniu to w kalendarzu liturgicznym miejsce na przypomnienie sobie, iż Jezus także wychowywał się w rodzinie. Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Ten dzień zaprasza do refleksji nad rodziną i modlitwy w intencji wszystkich rodzin, zwłaszcza zagrożonych współczesnymi problemami. Jest to także okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Święta Bożego Narodzenia były prawdziwie rodzinne w naszej wspólnocie parafialnej. Chcę najpierw podziękować za modlitwę w czasie adwentu: seniorom, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję za świąteczną dekorację kościołów w Osieczanach i Drogini tj. za budowę szopki, przekazanie choinek Nadleśnictwu Myślenice i ubieranie choinek, za ułożenie kwiatów i wszystkie porządki.

Naszymi ofiarami do puszek możemy pomóc w przetrwaniu zimy dzieciom z sierocińca w Syrii w Homs

We wtorek (31. XII.) wspomnienie św. Sylwestra – papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w modlitwę dziękczynno-błagalną na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
O godz. 1545 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, o 1615 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, następnie nieszpory z kazaniem i Msza święta.

W środę (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny.

W czwartek (2.I.) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji I czwartku w Drogini o godz. 1600 Msza święta. Natomiast w Osieczanach o godz. 1800 Msza Święta, a po modlitwa uwielbienia. W trakcie modlitwy do godz. 2000 okazja do spowiedzi.

W piątek (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus I Piątek miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700. W Drogini od 1530.

W sobotę (4.I.) z racji I soboty miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne w I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii

W przyszłą niedzielę (5.I.) zapraszam na Spotkanie opłatkowe grupy naszej parafii: Róże Różańcowe, Radę Duszpasterską, Grupę Uwielbienia Domowy Kościół na godz. 1600.Przed kościołem będzie można nabyć kadzidło i kredę do poświęcenia w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd w ferie dla dzieci.

W poniedziałek (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych jak w każda niedzielę. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Reprezentujemy Afrykę, nasz kolor to niebieski (niebieskie podkoszulki, peleryny suknie itp.). Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary. MOKIS organizuje konkurs na rodzinne przebranie Orszakowe. Bliższe informacje o konkursie na stronie MOKISu.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach a prosimy rodziny w sylwestra: Jan i Teresa Pilch, Michał i Anna Pilch, Wojciech i Janina Batko, Michał i Anna. Batko, Adam i Maria Kubiccy, Agnieszka i Marcin Spyrka, Janusz i Renata Tułacz, natomiast w sobotę 4 stycznia rodziny: Józef i Maria Filuciak, Piotr i Monika Filuciak, Katarzyna Chęć, Zbigniew i Izabella Ralski, Marcin i Barbara Ralski, Ewa Gradek-Noskowicz, Dariusz i Izabella Szczepkowscy. Do sprzątania kościoła w Drogini w sylwestra prosimy rodziny: Maria Salawa, Zbigniew i Halina Salawa, natomiast w sobotę 4 stycznia rodziny: Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jej plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *