Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31.12.2023)

30 grudnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W modlitwach polecajmy Bogu nasze rodziny. To także ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, o 17.15 nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a następnie o godz. 18.00 Msza św. kończąca Stary Rok.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 57. Światowy Dzień Pokoju, w czasie którego modlimy się o pokój w świecie;
  • we wtorek 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
  • w sobotę 6 Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W czwartek,w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o godz. 7.00 Msza św. Po południu od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę rano Godzinki do Najświętszej Marii Panny. Po południu o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych, o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. o godz. 18.00.

4. 6 stycznia wraz z Gminą Myślenice zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Nasza parafia będzie reprezentować króla afrykańskiego Baltazara. Spotykamy się na Placu Targowym na Dolnym Przedmieściu o godz. 11.00, gdzie zostaną rozdane korony i okolicznościowe śpiewniki oraz będzie można nabyć rekwizyty orszakowe. Z tego miejsca o godz. 11.15 wyruszymy wraz z królem Baltazarem i jego świtą w kierunku myślenickiego Rynku, gdzie będziemy uczestniczyć w jasełkach i pokłonie Trzech Króli. Na Rynku będzie można złożyć na rzecz Caritas artykuły spożywcze dla ubogich. Zachęcamy do przybycia w strojach w kolorze niebieskim lub nawiązujących do kultury afrykańskiej bądź strojach jasełkowych.  Pod chórem można nabyć dodatki do strojów orszakowych (niebieskie podkoszulki, turbany, peruki), a także zaopatrzyć się w kredę i kadzidło, które w Trzech Króli na każdej Mszy św. poświęcimy, aby później okadzić nasze mieszkania na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga oraz oznaczyć nasze domy na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny. Zebrane ofiary przeznaczone będą na organizację Orszaku.

5. Na Pasterce na Fundusz Obrony Życia SOS złożono 2390 zł., a w uroczystość św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 5131 zł., 20 gr. Bóg zapłać za te ofiary.

Niech Nowy Rok 2024 będzie przeżywany przez Was z nadzieją i pokojem w sercu, w postawie wiary i miłości do Boga oraz bliźniego. Życzymy dobrego i błogosławionego Roku. Szczęść Boże!