Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

TRIDUUM PASCHALNE 2021

27 marca 2021 Aktualności 0

PORZĄDEK ADORACJI W CIEMNICY I W GROBIE

W Wielki Czwartek o godz. 19.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej przeżywana jako dziękczynienie za dar Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Ciemnicy i będzie trwać adoracja do północy. O godz. 21.30 adorację prowadzi Grupa Uwielbienia i Domowy Kościół.

W Wielki Piątek adoracja będzie od godz. 8.00. Zapraszamy rodziny poszczególnych rejonów oraz grupy parafialne do modlitwy w wyznaczonych godzinach. Dzieci szkolne zapraszamy na godz. 11.00 na adorację i Drogę Krzyżową. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia będzie Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Trzy części Gorzkich Żali odśpiewamy o godz. 21.00. Porządek adoracji jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy Grobie są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy grobie Chrystusa. Przez cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i Krzyża. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny będzie przy kościele w Osieczanach od 9.30 do 11.30, przy kościele w Drogini o godz. 12.00.

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW W DOMU

Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy od poświęcenia ognia o godz. 20.00. Na ten najbardziej uroczysty obchód przynosimy świece, ponieważ odnawiamy przyrzeczenia chrztu świętego. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Zapraszamy do poniesienia feretronów i chorągwi, baldachimu, a dzieci do sypania kwiatów.

Msze święte w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą o godz. 7.00, 8.30, w Drogini o godz. 10.00, następnie o 11.30 dodatkowa Msza święta o godz. 16.00 i wieczór o godz. 18.00. Nieszpory, które kończą Triduum Paschalne, będą odprawione o godz. 17.30. Po nich kolejny dzień Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę, również z dodatkową Mszą świętą o godz. 16.00 i Mszą świętą wieczorną o godz. 18.00. Przed wieczorną Mszą świętą kolejny dzień Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Przez następne dni Nowenna będzie po porannej Mszy świętej. Naszymi ofiarami wspieramy w tym dniu Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *